Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku krakowski MORD rozpisze przetarg na dostawcę pojazdów egzaminacyjnych na kat. B i B+E. Właśnie na ten cel Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego chce przeznaczyć kwotę nie większą niż 2 mln zł netto.

Nowe pojazdy pojawią się w krakowskim ośrodku i jego oświęcimskiej filii w ostatnim kwartale tego roku. Mają zastąpić m.in. kie rio i toyoty yaris. Ten pierwszy model jest obecny w Krakowie (25 pojazdów), drugi - w Oświęcimiu (17 pojazdów).  Na kiach rio i toyotach yaris przeprowadzane są oczywiście egzaminy na kat. B. Jeżeli natomiast chodzi o kat. B+E, krakowski MORD używa zespołu pojazdów złożonego z samochodu chevrolet captiva oraz przyczepy ciężarowej Niewiadów o d.m.c. 1300 kg.


Żeby za nowe pojazdy egzaminacyjne zapłacić jak najmniej, krakowski ośrodek planuje przekazać zwycięzcy przetargu samochody, na których przeprowadzane są obecnie egzaminy.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0