MORD w Krakowie szykuje się do wymiany aut

Kia rio

Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku krakowski MORD rozpisze przetarg na dostawcę pojazdów egzaminacyjnych na kat. B i B+E. Właśnie na ten cel Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego chce przeznaczyć kwotę nie większą niż 2 mln zł netto.

Nowe pojazdy pojawią się w krakowskim ośrodku i jego oświęcimskiej filii w ostatnim kwartale tego roku. Mają zastąpić m.in. kie rio i toyoty yaris. Ten pierwszy model jest obecny w Krakowie (25 pojazdów), drugi – w Oświęcimiu (17 pojazdów).  Na kiach rio i toyotach yaris przeprowadzane są oczywiście egzaminy na kat. B. Jeżeli natomiast chodzi o kat. B+E, krakowski MORD używa zespołu pojazdów złożonego z samochodu chevrolet captiva oraz przyczepy ciężarowej Niewiadów o d.m.c. 1300 kg.

Żeby za nowe pojazdy egzaminacyjne zapłacić jak najmniej, krakowski ośrodek planuje przekazać zwycięzcy przetargu samochody, na których przeprowadzane są obecnie egzaminy.

jaz

Wasze komentarze (8)

  1. w połowie 2018r wchodzi całkowicie nowy model Toyoty Yaris. Mam nadzieję, że WORD nie kupi schodzącego już z salonów modelu
    • Zaden nowy Yaris nie wejdzie. Chory system PL. Oby jak najszybciej nastąpiła pełna swoboda podstawienia auta pod WORD.
  2. Jak będziecie tylko pisali a nie działali to WORD_y będą miały to co im się rzewnie podoba chcą
  3. Tym razem wartowałoby dokładnie się przypatrzyć przetargowi, bo już są przecieki i plotki co wygra, a jeszcze przetargu nie rozpisali, a przynajmniej oficjalnie nie rozpisali. Dobrze tam widać kombinują towarzysze : )
  4. Nie trafne są pretensje do WORD ,które dobrze dbają o własne interesy! Odmiennym problemem jest dlaczego mając tak rozbudowane struktury środowisko nie potrafi poradzić sobie z tą sytuacją?
    • Wiem jaka marka wygra To Kija żal mi krakowskich OSK , instruktor w czasie przetargu to kwiatek do kożucha z głosem nic nieznaczącym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.