MORD Kraków: 8 lipca opóźnione otwarcie oddziału

MORD Kraków

Po siedmiu miesiącach opóźnienia Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego 8 lipca otwiera oddział terenowy przy ul. Balickiej 127 w Krakowie.

Jak tłumaczy dyrekcja, opóźnienie było podyktowane wieloma czynnikami natury technicznej, jednak siedziba przeszła już odbiór techniczny i jest przygotowana do przyjęcia pierwszych zdających.

Nie będzie jednak zapowiadanej jeszcze w grudniu rewolucji dotyczącej umożliwienia wszystkim chętnym zdawania egzaminu na podstawionych przez OSK samochodach. – Wiąże się to z trudnościami logistycznymi – mówi Dworak. – Owszem możliwość taka będzie w wyjątkowych sytuacjach możliwa. Głównie dla osób z północnych rubieży naszego województwa oraz dla osób, które szkolone były na innym samochodzie. Chodzi tu na przykład o Dąbrowę Górniczą, czy Tychy, gdzie szkoli się na samochodzie marki Fiat Punto.

Dyrektor Dworak podkreśla, że stworzenie takiej możliwości wszystkim chętnym byłoby bardzo trudne do zrealizowania. Jako główne trudności wymienia tutaj konieczność sprawdzenia samochodu OSK, założenie przenośnego urządzenia monitorującego i zmiana oznaczeń samochodu. Wszystko to miałoby spowodować, że czas oczekiwania na taki egzamin byłby znacznie wydłużony.

Dyrektor przyznaje, że istotnie ośrodki szkoleniowe są zwykle poszkodowane przez przeprowadzane przez WORD-y przetargi, bowiem atrakcyjne ceny, które dilerzy marek oferują WORD-om są potem odbijane na cenach samochodów sprzedawanych dla OSK. – Myślę, że tu rozwiązaniem jest raczej proponowane podczas prac nad ustawą o kierujących konsorcjum OSK i WORD-ów, które wspólnie organizowałoby przetargi – twierdzi Dworak.

Przypomnijmy, że nowa filia mieścić się będzie w północno-zachodniej części Krakowa przy ulicy Balickiej/Wójcickiego. Planuje się tam przeprowadzanie egzaminów na kat. B.

ZAPISY NA EGZAMINY TEORETYCZNE I PRAKTYCZNE NA KAT. B

PRZYJMOWANE BĘDĄ PRZY UL. BALICKIEJ 127

W GODZINACH OD 8.00 DO 15.00

EGZAMINY NA KAT. B ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W GODZINACH OD 7.30 DO 15.30

mp

 

5 komentarzy do “MORD Kraków: 8 lipca opóźnione otwarcie oddziału”

  1. Pingback: สล็อต ฝากถอน true wallet เว็บตรง 888pg

  2. Pingback: find out

  3. Pingback: Best universities in Africa

  4. Pingback: learn this here now

Dodaj komentarz