Efektem przebudowy 30 przejść dla pieszych w mieście będzie uniemożliwienie kierowcom parkowania w odległości bliższej niż 10 metrów od przejścia. 

Projekt opracowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin otrzymał wsparcie z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020″ koordynowanego przez MSWiA.
Stowarzyszenie zamierza ustawić na odcinku wspomnianych 10 metrów stojaki rowerowe, które skutecznie uniemożliwią parkowanie samochodów.

Tym samym:

  • zwiększy się o 200 ilość miejsc parkingowych dla rowerów

  • zdecydowanie zwiększy się bezpieczeństwo pieszych, szczególnie dzieci i osób dorosłych niskiego wzrostu oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, których po prostu kierowcy zbliżający się do przejścia nie widzą zza nieprawidłowo zaparkowanych samochodów.


Akcji towarzyszyć ma kampania edukacyjna, w ramach której aktywiści wraz z policją przeprowadzą spotkania w szczecińskich szkołach. Powstały juŻ także animacje promujące właściwa postawę kierowców: OBEJRZYJ FILM TUTAJ

Więcej o relacji pieszych z kierowcami przeczytasz w MATERIALE ZAPOWIADAJĄCYM DIAGNOZĘ SPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ PIESZYCH I KIEROWCÓW.
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0