Efektem przebudowy 30 przejść dla pieszych w mieście będzie uniemożliwienie kierowcom parkowania w odległości bliższej niż 10 metrów od przejścia. 

Projekt opracowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin otrzymał wsparcie z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020″ koordynowanego przez MSWiA.

Stowarzyszenie zamierza ustawić na odcinku wspomnianych 10 metrów stojaki rowerowe, które skutecznie uniemożliwią parkowanie samochodów.

Tym samym:

 • zwiększy się o 200 ilość miejsc parkingowych dla rowerów
 • zdecydowanie zwiększy się bezpieczeństwo pieszych, szczególnie dzieci i osób dorosłych niskiego wzrostu oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, których po prostu kierowcy zbliżający się do przejścia nie widzą zza nieprawidłowo zaparkowanych samochodów.

Akcji towarzyszyć ma kampania edukacyjna, w ramach której aktywiści wraz z policją przeprowadzą spotkania w szczecińskich szkołach. Powstały juŻ także animacje promujące właściwa postawę kierowców: OBEJRZYJ FILM TUTAJ

Więcej o relacji pieszych z kierowcami przeczytasz w MATERIALE ZAPOWIADAJĄCYM DIAGNOZĘ SPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ PIESZYCH I KIEROWCÓW.

1 komentarz do “Modernizacja przejść dla pieszych w Szczecinie: stojaki rowerowe na odcinku 10 metrów od przejścia”

 1. UPoRD Art. 49 [Zakaz zatrzymania]
  1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
  2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; …

  Definicja roweru zawarta w art. 2 pkt 47 UPoRD: rower – pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem;…)

  Rower to też pojazd…

Dodaj komentarz