Mistrz obronił tytuł. Szczecinianie rywalizowali o miano najlepszego instruktora

auto test królem jest

W sobotę odbył się w Szczecinie regionalny konkurs, którego celem było wyłonienie najlepszego instruktora nauki jazdy. Pierwsze miejsce, tak jak roku temu, zdobył Artur Konieczny ze szkoły „Auto Test”.

W konkursie, który organizowało szczecińskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców, w szranki stanęło 15 instruktorów. Reprezentowali oni zarówno szkoły jazdy należące do tej regionalnej organizacji, jak i te spoza niej. Zawody odbywały się na placu manewrowym szczecińskiego WORD-u.

Tym razem organizatorzy nie zdecydowali się na przeprowadzenie części teoretycznej. Zamiast tego pod uwagę brana była statystyka zdawalności kursantów, którzy uczyli się u danego instruktora. Najlepszy wynik uzyskała Agnieszka Antonowicz ze szkoły „CarStart”. Było to aż 57 proc.

Każdy z zawodników musiał zmierzyć się z czterema konkurencjami. Wszystkie wykonywane były z pozycji instruktora. Chodzi o próbę stewarda na zwężonym pasie ruchu, parkowanie równoległe z zaklejonymi tylnymi szybami, slalom przodem i tyłem z parkowaniem prostopadłym (tutaj mierzony był czas przejazdu) orz próbę hamowania. Ta ostatnia konkurencja polega na tym, że sędzia rozpędzał pojazd do prędkości 50 km/h, natomiast zawodnik hamował na jego komendę i musiał znaleźć się jak najbliżej wyznaczonej linii zatrzymania.

W klasyfikacji generalnej konkursu ponownie najlepszy (zwyciężył też rok temu) okazał się Artur Konieczny ze szkoły „Auto Test”. Na drugim miejscu uplasował się Arkadiusz Białobrodzki („Auto Test”, na trzecim – Jacek Kaczmarski („CarStart”). Z kolei najlepszą instruktorką okazała się Małgorzata Tyrakowska („Nauka Jazdy Tyrakowscy”).

Dwóch najlepszych zawodników – Konieczny i Białobrodzki – będzie reprezentować Szczecin podczas ogólnopolskiego konkursu „Instruktor roku”, który odbędzie się 23 i 24 czerwca w Łodzi.

Jednym ze sponsorów regionalnego, jak i ogólnopolskiego konkursu, jest wydawca „Szkoły Jazdy”, firma E-kierowca.

red

5 komentarzy do “Mistrz obronił tytuł. Szczecinianie rywalizowali o miano najlepszego instruktora”

  1. Pingback: firearms for sale

  2. Pingback: faceless niches

Dodaj komentarz