Wszystko wskazuje na to, że już niedługo w Polsce powstaną kolejne trzy nowe miejsca egzaminowania. Chodzi o Milicz (województwo dolnośląskie), Kraśnik (województwo lubelskie) i Olkusz (województwo małopolskie).

W przypadku Milicza decyzja już zapadła. Za przyjęciem odpowiedniej uchwały w sprawie wyznaczenia miejsca egzaminowania właśnie tam zagłosowali radni sejmiku województwa dolnośląskiego. Zielone światło dały też władze.

Coraz bliżej otwarcia czwartej filii
„Podczas posiedzenia Zarządu Województwa Dolnośląskiego przyjęliśmy uchwałę dotyczącą utworzenia nowego oddziału WORD-u w Miliczu. Jednostka ta będzie filią jeleniogórskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego” – czytamy w opublikowanym niedawno facebookowym poście Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego.

Milicki oddział terenowy jeleniogórskiego WORD-u ma powstać jeszcze w tym roku. Siedziba filii znajdzie się w centrum miasta. W Miliczu organizowane będą egzaminy na kat. B. Placówka ma działać przez pięć dni w tygodniu. Filia w Miliczu byłaby już czwartym oddziałem terenowym jeleniogórskiego ośrodka.  Teraz egzaminy prowadzone są w Bolesławcu, Głogowie i Kamiennej Górze.

W poniedziałek zapadnie decyzja

Z kolei w poniedziałek radni sejmiku województwa lubelskiego pochylą się nad wnioskiem o utworzenie miejsca egzaminowania w Kraśniku. Miałby to być oddział terenowy WORD-u w Lublinie.
– Bierzemy pod uwagę dwie lokalizację – jedną w dzielnicy fabrycznej, drugą w starej części Kraśnika – mówi Krzysztof Babisz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, cytowany przez "Dziennik Wschodni".

Jeśli nie zdarzy się coś niespodziewanego, filia ma działać jeszcze pod koniec tego roku. Byłby to drugi, po Puławach, oddział terenowy lubelskiego WORD-u.

Starosta trzyma kciuki

Bardzo możliwe, że już niedługo swoją drugą filię (pierwsza działa w Oświęcimiu) otworzy krakowski MORD. Chodzi o Olkusz. Zabiega o to tamtejszy starosta, przychylny takiej koncepcji jest także marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa. Stosowną uchwałę muszą podjąć jeszcze sejmikowi radni.
– Trzymajmy kciuki, aby z sukcesem doprowadzić ten projekt do końca, a już w przyszłym roku osoby ubiegające się o uprawnienia nie będą musiały jeździć poza powiat, by zdobyć upragnione prawo jazdy – dodaje starosta olkuski Paweł Piasny, cytowany przez „Dziennik Olkuski”.

Jakub Ziębka
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0