Miejsce parkingowe dla ciężarnej. Będzie oficjalny znak?

znak " miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych i kobiet w ciąży "

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie rozpoczyna akcję zbierania podpisów w sprawie wprowadzenia miejsc parkingowych przeznaczonych dla kobiet ciężarnych.

– Potrzeba 100 tysięcy podpisów, żeby w katalogu oficjalnych znaków ruchu drogowego, znalazł się również ten przygotowany przez WORD – tłumaczyła w radiu Rzeszów Alicja Czach, koordynatorka akcji -.

Według założeń, z uprzywilejowanego miejsca parkingowego miałyby korzystać kobiety od 10 tygodnia ciąży, na podstawie zaświadczenia od lekarza – wyjaśniał dziennikarzom pomysłodawca akcji – Marek Poręba, dyrektor rzeszowskiego WORD. – Znak z kobietą w widocznej ciąży został już opatentowany. Zarządcy prywatnych i wewnętrznych parkingów, mogą je otrzymać w rzeszowskim WORD.

Do tej pory do akcji włączył się Podkarpacki Urząd Wojewódzki (tam stanął już znak) i Urząd Miasta w Dębicy.

Skąd taki pomysł? Koncepcja ujrzała światło dzienne podczas dnia otwartego w WORD-zie Rzeszów, który odbył się 26 maja. Dyrektor Poręba, przedstawiając pomysł, wyjaśniał, że często miejsca wyznaczone np. dla osób niepełnosprawnych są puste, a kobiety w ciąży krążą po parkingach w poszukiwaniu wolnego miejsca.

Pomysł WORD-u nie był pierwszy. Takie nowe rodzaje miejsc parkingowych zaczęły pojawiać się już w 2010 roku. Najpierw w Warszawie, później przy jednym z koszalińskich centrów handlowych. Poznańska Galeria Handlowa Malta zdecydowała się nawet na oddanie kobietom zerowego poziomu parkingu, by nie musiały krążyć po innych kondygnacjach kompleksu. Miejsca na nim są szersze, niż zwykle. Są lustra, namalowano dodatkowe strzałki ułatwiające jazdę. Miejsca dla kobiet w ciąży ma również jeden z chojnickich supermarketów.

Wkrótce okaże się, czy dzięki działaniom WORD-u będziemy mieli kolejny znak.

red

 

4 komentarze do “Miejsce parkingowe dla ciężarnej. Będzie oficjalny znak?”

  1. Pingback: bonanza178

  2. Pingback: ข่าวกีฬา

  3. Pingback: ปั่นบาคาร่า

Dodaj komentarz