W piątek w sali audytoryjnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie podsumowujące ubiegły rok pod kątem szkolenia i egzaminowania. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele tamtejszego WORD-u oraz OSK.

 - Rok 2014 r. był na pewno trudny, rynek koryguje ilość szkół jazdy oraz liczbę kandydatów na kierowców - mówił Zbigniew Józefowski, dyrektor WORD-u w Gorzowie. - Widać to po ilości przeprowadzonych egzaminów. W porównaniu z 2014 r. spadła ona o ok. 50 proc. Tym bardziej cieszy mnie więc doskonała praca ośrodków szkolenia kierowców. Są szkoły jazdy, które mogą pochwalić się zdawalnością egzaminów praktycznych nawet na poziomie 54-66 proc. Ale duża część pozostałych też radzi sobie dobrze. Aż 40 szkół jazdy osiągnęło wynik lepszy niż średnia zdawalność, czyli 35 proc.


Wszystkie te ośrodki zostały przez gorzowski WORD nagrodzone. Jednak nie tylko wojewódzki ośrodek ruchu drogowego postanowił nagrodzić najlepszych.  Prezes Gorzowskiego Stowarzyszenia Wykładowców i Instruktorów Szkolenia Kierowców Władysław Drzazga wyróżnił pucharami oraz dyplomami: Pawła Sobczaka, Arkadiusza Teleśnickiego oraz Jana Skrodziuka. Z kolei listami gratulacyjnymi mogą się pochwalić: Damian Badura, Grzegorz Kuchciński, Andrzej Kawalec, Janusz Badura, Mirosław Chudy oraz Walenty Reszkowski.


Podczas piątkowego spotkania doszło także do nadania odznaczeń państwowych. W imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego dokonał tego wicewojewoda lubuski Jan Świrepo. Medalem Złotym za Długoletnią Służbę uhonorowani zostali: Andrzej Bednarek, Piotr Brończyk, Izydor Piter i Zenon Saja, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę - Dorota Bobik i Paweł Sobczak, Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę - Damian Badura oraz Rafał Nowosielecki.


Dodatkowo trzy osoby zostały także odznaczone odznakami honorowymi „Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej  Polskiej”. Chodzi o Andrzeja Kawalca, Aleksandra Pawlaka i Walentego Reszkowskiego.


jaz            

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0