Marzec Nr 03/2009 (39)

O KWALIFIKACJI WSTĘPNEJ I SZKOLENIACH OKRESOWYCH. Ponad 100 ośrodków szkolenia kierowców z całego kraju wzięło udział w konferencji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL dotyczącej kwalifikacji wstępnej i szkoleń okresowych kierowców wykonujących przewóz drogowy. „Elki” spotkały się w Bełchatowie.

WSTĘP DO SYMULATORA
Od ponad pół roku, które minęło od wejścia w życie nowej unijnej dyrektywy w sprawie kwalifikacji wstępnej na kategorię C, szkoleniowcy zastanawiają się – na czym szkolić? Na autodromie czy na symulatorze? Na razie brakuje i jednego, i drugiego, ale ponoć w kwietniu ma coś drgnąć w sprawie tego ostatniego.
KŁOPOTY Z RENAULT
Konsorcjum Renault Wielkopolska wyposażyło wielkopolskie WORD-y w auta egzaminacyjne po preferencyjnych cenach, ale wobec szkół jazdy, które w ten sposób zostały zmuszone do wybrania marki Renault – stosują ceny mocno rynkowe. Protesty środowiska OSK są ignorowane zarówno przez dyrektorów WORD, jak i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
POWRÓT ZIELONYCH STRZAŁEK
„Zielone strzałki” wracają na skrzyżowania – ale tylko na sygnalizatorach. Ministerstwo Infrastruktury zmieniło rozporządzenie dotyczące stosowania strzałek, liberalizując przepisy dotyczące sygnalizatorów. Tabliczki dopuszczające skręcanie we wskazanym kierunku nie mogą więc być montowane – choć na początku ubiegłego roku zapowiadano taką możliwość. W najbliższym czasie nie ma więc szans na upłynnienie ruchu i rozładowanie korków.

2 komentarze do “Marzec Nr 03/2009 (39)”

  1. Pingback: http://blackberryvietnam.net/proxy.php?link=https://delta9-weed.com/

  2. Pingback: sig p320 carry

Dodaj komentarz