Miesięcznik Szkoła Jazdy Marzec Nr 03/2009 (39)

O KWALIFIKACJI WSTĘPNEJ I SZKOLENIACH OKRESOWYCH. Ponad 100 ośrodków szkolenia kierowców z całego kraju wzięło udział w konferencji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL dotyczącej kwalifikacji wstępnej i szkoleń okresowych kierowców wykonujących przewóz drogowy. "Elki" spotkały się w Bełchatowie.

WSTĘP DO SYMULATORA
Od ponad pół roku, które minęło od wejścia w życie nowej unijnej dyrektywy w sprawie kwalifikacji wstępnej na kategorię C, szkoleniowcy zastanawiają się - na czym szkolić? Na autodromie czy na symulatorze? Na razie brakuje i jednego, i drugiego, ale ponoć w kwietniu ma coś drgnąć w sprawie tego ostatniego.
KŁOPOTY Z RENAULT
Konsorcjum Renault Wielkopolska wyposażyło wielkopolskie WORD-y w auta egzaminacyjne po preferencyjnych cenach, ale wobec szkół jazdy, które w ten sposób zostały zmuszone do wybrania marki Renault - stosują ceny mocno rynkowe. Protesty środowiska OSK są ignorowane zarówno przez dyrektorów WORD, jak i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
POWRÓT ZIELONYCH STRZAŁEK
"Zielone strzałki" wracają na skrzyżowania - ale tylko na sygnalizatorach. Ministerstwo Infrastruktury zmieniło rozporządzenie dotyczące stosowania strzałek, liberalizując przepisy dotyczące sygnalizatorów. Tabliczki dopuszczające skręcanie we wskazanym kierunku nie mogą więc być montowane - choć na początku ubiegłego roku zapowiadano taką możliwość. W najbliższym czasie nie ma więc szans na upłynnienie ruchu i rozładowanie korków.
redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0