Mamy oficjalne potwierdzenie! CEPiK i okresy próbne przesunięte!

kable

– Proces przygotowujący wdrożenie systemu CEPiK 2.0 nie został zakończony. Aby uniknąć paraliżu w wydziałach komunikacji i w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego, została podjęta decyzja o przesunięciu wyznaczonego na 4 stycznia 2016 r. terminu wejścia w życie przepisów wprowadzających CEPIK 2.0. – informuje “Szkołę Jazdy” wydział prasowy resortu infrastruktury i budownictwa.

Co to oznacza w praktyce?

– Konieczna będzie także zmiana terminu wejścia w życie przepisów ustawy o kierujących pojazdami, wprowadzających m.in. okres próbny dla młodych kierowców. Ostateczny termin zostanie określony po wykonaniu przez Ministerstwo Cyfryzacji audytu technicznego systemu CEPiK 2.0 i określeniu czasu potrzebnego do jego usprawnienia – informuje wydział prasowy MIiB

Kilka dni temu informację o rekomendowanym przesunięciu daty wdrożenia systemu CEPiK w życie podało MSWiA.

jaz

 

Wasze komentarze (13)

  • wejscie w życie tej ustawy tylko utwierdziłoby świat w jak złym stanie jest funkcjonowanie Polskiego Państwa. Kolejna ustawa oparta na nowoczesnych technologiach i kolejna klapa by była. A terroryści tylko czekają na takie newsy aby móc nas w przyszłości sparaliżować poprzez atak z cyberprzestrzeni. Obecnie ODTJoty mają pełne ręce roboty od klientów instytucjonalnych i prywatnych na których zarabiają znacznie więcej aniżeli zarabialiby na kursantach. Natomiast WORDy tną etaty a w weekendy są pozamykane. Dlaczego w końcu nie wykorzysta się WORDów do tego po co powstały ? Każdy WORD powinien dysponować własnym, zamiejscowym, ośrodkiem ODTJ oddalonym nie dalej jak , tutaj strzelam, godzina jazdy.
   • Word nie są do szkolenia tylko do egzaminowania. Nawet egzaminatorzy nie są bo nie muszą być instruktorami, dla dojenia kasy tym lepiej przecież instruktor po min. 30 godzinach wie lepiej jak kto jeździ, a nie egzaminator po 40 minutach. Egzaminatorzy wyższych kategorii C, D, CE wogule nie mają pojęcia o jeżdżeniu takim pojazdami, ponieważ większość ich nigdy nie przejeżdziła więcej niż na własnym kursie prawa jazdy. Widać to po niezdanym egzaminie wielu z nich nie potrafi wrócić z przyczepą. Próbują szkolić, ale im to nie wychodzi i dobrze...
  • Wojtku! Nikt nam nie wierzył, jak mówiliśmy, że jest to wysoce nie realne, aby w wyznaczonym terminie weszły wżycie. Mieliśmy racę dla dobra kursantów, którzy śpieszyli się, aby uzyskać prawko do 31.12.15 r.
   • nam tez nikt nie wierzyl, msw na kazdym spotkaniu twierdzilo, ze jest ok, po czym ITExpert nie mogl nic przetestowac na srodowisku testowym. Pomijajac bezczelnosc i brak kultury ludzi z COI. Żenada roku
 1. problem w tym, ze ten caly nowy cepik jest nikomu do niczego nie potrzebny. no moze z wyjatkiem COI do dojenia kolejnej kasy z budżetu. kto mial okazje spotkac tych sekciarzy na prezentacjach cepiku lub posiedzeniach komisji, wie o czym mowie. puste slowa, urocze power pointy i uwielbienie dla technologii Appla.
 2. W portalu TVN24.pl ukazał się wywiad z Kubą Bielakiem, który twierdzi całkiem co innego. W wywiadzie udzielonym TVN24.pl Kuba twierdzi ze wszystkie "udogodnienia" dla młodych kierowców wchodzą w życie od 4.stycznia 2016 r. ??? I komu tu wierzyć.b

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Brak produktów w koszyku.