Maj Nr 05/2008 (29)

MOTOCYKLE ZDOBĘDĄ WIOSNĘ. Rosnąca popularność jednośladów wszelkiej maści stawia przed szkoleniowcami nowe wyzwania. Kiedyś, przy okazji kursu kategorii B, niemal automatycznie łączono go z kursem motocyklowym. Dziś kategoria A to osobna, specjalistyczna dziedzina edukacji kierowców. Resort transportu i tutaj przewiduje pewne zmiany.

SPOTKANIE OSK WE WŁOCŁAWKU
W przepastnych i stylowych zarazem pomieszczeniach hotelu Młyn we Włocławku spotkali się pod koniec marca szefowie ponad stu najbardziej prestiżowych w kraju Ośrodków Szkolenia Kierowców. Ani to pierwsze, ani tym bardziej ostatnie spotkanie, a jednak trudno jest określić jednoznacznie jego formułę, obok całkowicie profesjonalnych wykładów nie brakuje bowiem swojskich klimatów i atmosfery, której nie powstydziłaby się bardzo zżyta, choć duża nad wyraz rodzina.
RECEPTY NA BEZPIECZNĄ DROGĘ
Na polskich drogach prędkość zabija tysiące ludzi. Zdecydowana większość wypadków drogowych powodowanych przez kierowców wynika ze zbyt szybkiej jazdy, niedostosowania prędkości do warunków drogowych (warunków atmosferycznych i stanu drogi).
POLAK NIEMCA JEŹDZIĆ NAUCZY
Narodowcy spod znaku Leppera i Giertycha (kto ich jeszcze pamięta?) obawiali się napływu niemieckich kolonizatorów, tymczasem po wejściu Polski do Unii Europejskiej i strefy Schengen stało się odwrotnie: Polacy kolonizują przygraniczne niemieckie powiaty, wykupują domy i zakładają firmy. Jest też tu miejsce dla branży nauki jazdy.

2 komentarze do “Maj Nr 05/2008 (29)”

  1. Pingback: check my blog

  2. Pingback: look at here

Dodaj komentarz