Luty Nr 02/2010 (50)

EGZAMINY W MIASTACH. Projekt ustawy umożliwiający tworzenie tzw. miejsc do egzaminowania w miastach bez praw powiatu jest już w sejmie. O szczegóły zapytaliśmy Krzysztofa Brejzę, posła Platformy Obywatelskiej i autora projektu.

SKOK NA KASĘ, CZYLI EGZAMIN NA KWALIFIKACJĘ WSTĘPNĄ
Organizując kilka kursów kwalifikacji wstępnej ośrodek szkolenia musi dla każdej grupy zorganizować osobny egzamin. -To jawne naciągactwo, urzędy narażają ośrodki oraz kursantów na olbrzymie koszty – żalą się właściciele OSK.
UBEZPIECZALNIE NIE ODPUSZCZĄ SZKOŁĄ JAZDY
Zakłady ubezpieczeniowe mogą żądać od każdego z nas zwiększonej składki w zależności od sposobu wykorzystania pojazdu.Kryteriów jest wiele. Jedną z grup płacących tzw. zwyżkowe są ubezpieczający swoje samochody właściciele szkół jazdy. Ubezpieczalnie nie mają jednak zamiaru obniżyć swych cen.
JAK SOBIE RADZIĆ Z NIEUCZCIWYMI KURSANTAMI
Zdarza się że do egzaminów na prawo jazdy nie podchodzą ci, którzy powinni je zdawać, tylko osoby podstawione. Ostatnio dwie takie sytuacje miały miejsce w grudniu 2009 w Łodzi. Niektórzy mówią że te przypadki to wierzchołek góry lodowej. W jaki sposób można im zaradzić?

Dodaj komentarz