Luty Nr 02/2009 (38)

REWOLUCJA ODROCZONA. Znowelizowane rozporządzenie w sprawie szkolenia i egzaminowania, o którym pisaliśmy w styczniowym numerze „Szkoły Jazdy” nie wejdzie w życie 1 lutego 2009. Przeciętny kursant powinien się raczej cieszyć, bo zmiany są korzystne dla WORD, a nie dla zdających.

MANDAT Z AUTOMATU
Kierowcy zostaną szybciej zidentyfikowani i ukarani za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zostanie utworzony automatyczny system nadzoru nad ruchem drogowym.
INTERNET WCHODZI Z OPORAMI
Wydawać by się mogło, że w XXI wieku nowoczesne technologie zawojują także i środowisko OSK. Otóż tak nie jest. Zapis w projekcie ustawy o kierujących pojazdami, mówiący o możliwości nauki teorii na odległość, spotkał się z raczej chłodnym przyjęciem.
KONIEC TANICH SZKOLEŃ?
Wiele szkół jazdy w Polsce korzystało dotychczas z możliwości finansowania szkoleń dla bezrobotnych przez urzędy pracy. Nowe prawo, które miało zachęcać do podnoszenia kwalifikacji, paradoksalnie może ograniczyć dostęp do zdobywania nowych zawodów. Wśród nich – do zawodu kierowcy.

3 komentarze do “Luty Nr 02/2009 (38)”

  1. Pingback: Construction Cleveland Texas

  2. Pingback: beste tieten

  3. Pingback: Anya Fernald

Dodaj komentarz