Luty Nr 02/2009 (38)

miesięcznik " Szkoła jazdy "

REWOLUCJA ODROCZONA. Znowelizowane rozporządzenie w sprawie szkolenia i egzaminowania, o którym pisaliśmy w styczniowym numerze “Szkoły Jazdy” nie wejdzie w życie 1 lutego 2009. Przeciętny kursant powinien się raczej cieszyć, bo zmiany są korzystne dla WORD, a nie dla zdających.

MANDAT Z AUTOMATU

Kierowcy zostaną szybciej zidentyfikowani i ukarani za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zostanie utworzony automatyczny system nadzoru nad ruchem drogowym.

INTERNET WCHODZI Z OPORAMI

Wydawać by się mogło, że w XXI wieku nowoczesne technologie zawojują także i środowisko OSK. Otóż tak nie jest. Zapis w projekcie ustawy o kierujących pojazdami, mówiący o możliwości nauki teorii na odległość, spotkał się z raczej chłodnym przyjęciem.

KONIEC TANICH SZKOLEŃ?

Wiele szkół jazdy w Polsce korzystało dotychczas z możliwości finansowania szkoleń dla bezrobotnych przez urzędy pracy. Nowe prawo, które miało zachęcać do podnoszenia kwalifikacji, paradoksalnie może ograniczyć dostęp do zdobywania nowych zawodów. Wśród nich – do zawodu kierowcy.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.