Lublin: fabia zastępuje yarisa

Od czwartku kandydaci na kierowców będą zdawali egzamin na skodach fabiach. Większość szkół nauki zdążyła już wymienić tabor

W czwartek dokładnie o godzinie siódmej rano używane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego toyoty yaris odchodzą na emeryturę. Zastąpią je skody fabie.

WORD ma już w swoich garażach 18 takich aut, których będzie używał na egzaminach. Zostały kupione za 732 tys. zł (40 tys. 667 zł za auto). Każdy z samochodów ma silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 85 KM. Tradycyjnie auta są też wyposażone w kamery, które nagrywają przebieg egzaminu. Skody mają służyć WORD przez sześć lat. Firma Żagiel, która sprzedała Ośrodkowi auta, ma też je serwisować.

Każda wymiana samochodów przez WORD powoduje, że wszystkie szkoły jazdy robią to samo, bo kursanci chcą się uczyć na samochodach identycznych z egzaminacyjnymi.

W tym roku wymiana odbyła się bez protestów, bo Ośrodek po raz pierwszy zapytał o zdanie właścicieli szkół. Jeszcze przed ogłoszeniem przetargu na nowe auto odbyło się z nimi spotkanie. Właściciele szkół jazdy co prawda nie wskazali konkretnej marki, ale powiedzieli, czego oczekują od takiego samochodu. Ustalono, że auto ma mieć pięć biegów i można w nim zamontować instalację gazową (bez utraty gwarancji).

Takie zapisy WORD umieścił w przetargu, który został rozstrzygnięty jeszcze w kwietniu. Szkoły miały więc ponad pół roku na wymianę taboru.

źródło: gazeta.pl

8 komentarzy do “Lublin: fabia zastępuje yarisa”

1. Wierzyc sie nie chce jak sie czyta ten artykul.. Szkoly zdazyly wymienic tabor.. na co?? Chyba na graty zza granicy. Uwazajcie ludziska jak wybieracie szkole jazdy, bo to co teraz jezdzi w szkolach jazdy tylko „przypomina” samochody egzaminacyjne. Malo ktora szkola w Lublinie moze sie pochwalic ze ma taka sama Skode jaka bedzie od jutra na egzaminie… ehhh

1. Tak bo przecież każda szkołą musi mieć taką samą skodę najlepiej w takim samym kolorze bp iaczej nie da się nauczyć jeździć, a w dokumencie prawa jazdy jest przecież zapis że jest to prawo jazdy na skodę fabię 1.2 85KM i żadnego innego pojazdu kursant nie może prowadzić w przyszłości. Paranoja

1. A Ty kolego nie kombinuj tylko informuj szczerze kursanta juz podczas zapisu na kurs prawa jazdy na jakich samochodach sie zdaje a jakie masz w swojej firmie. Juz ja tak zapisalem na kurs moja narzeczona do jednej ze szkol z Lublina. Pani w biurze powiedziala, ze tak tak maja Skody takie jak beda niedlugo na egzaminie i co?? I guzik!! Tania szkola, tanie samochody i tak samo tani instruktorzy.. Teraz na szczescie przed egzaminem jezdzi w innej szkole na aucie z wyposazeniem identycznym jak na egzaminie panstwowym i juz teraz wie jak wygladaja swiatla do jazdy dziennej, przeciwmglowe przednie czy tez postojowe!!!

1. Drogi 'dżonie’, co sobie wyobrażałeś? Sam piszesz: „Tania szkola, tanie samochody i tak samo tani instruktorzy..” Mam do Was pytanie „eksperci”. Jeśli zakupię Fabię kombi, to nauczę kursantów jeździć?

1. I pseudo maksów i pseudo dżonów oraz ich narzeczonych. Jak po drodze jeżdżą takie specjalysty od samochodów jednej marki, to ja się przenoszę do transportu kolejowego. Narzeczona pewnie blondynka? I wam dżonku i maksiku życzę szybszej noweli przepisów o których rozmawiamy na łamach komentarzy. Bedzie prawko za minimum 1700 a egzaminy za 200 to poczujecie. Ale jako fani p.o-specylistów od ustaw wszystkich pewnie sr…cie kasą na lewo i prawo. Przepraszam – centrum pominąłem… Jezu…, dziewczynka wsiadła do samochodu a tam guzik awaryjnych okrągły…. a wcześniej jak się uczyła to kwadratowy był… i na kierownicy pewnie? Szok… Jaka trauma… pewnie miesiączki nie miała przez kilka miesięcy

1. Pingback: https://brookhurstanimal.com/wp-content/w3tc-config/index.html