Łódzki WORD nie zarabia na egzaminach

nauka jazdy

W pierwszym półroczu 2015 r. koszty przeprowadzenia egzaminów w łódzkim WORD-zie wyniosły 3 mln zł, a przychody tylko 2,6 mln. Dlatego też ośrodek musi zarabiać w inny sposób, organizując m.in. szkolenia dla kierowców zawodowych oraz kursy redukujące punkty karne – donosi “Dziennik Łódzki”.

Lepiej radzą sobie inne wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego z województwa łódzkiego. W pierwszym półroczu 2015 r. Sieradz zarobił na egzaminach 200 tys. zł (przychody – 2,3 mln, koszty – 2,1 mln), Piotrków Trybunalski – niecałe 300 tys. zł (przychody – 2,1 mln, koszty – ponad 1,8 mln), Skierniewice – 27 tys. zł (przychody – 1,839 mln, koszty – 1,812 mln) – czytamy w “Dziennku Łódzkim”

Koszty przeprowadzenia egzaminu uwględniają m.in. eksploatację aut i utrzymywanie placu manewrowego.

jaz

Wasze komentarze (8)

 1. Oj co za bidusie. Przez to pewnie zmieniają co chwila przepisy i sposób zdawania żeby zarobić na kursantach. Pewnie jak by zdawano na starych zasadach to by było jeszcze mniej kasy bo zdawalność była dużo wyższa a bezpieczeństwo pozostało na takim samym poziomie albo jeszcze spadło. Chore to wszystko jest.
 2. Jak nie mają pieniędzy to postawić wóz Drzymały a egzamin będzie zawsze taki sam, pałace WORD-owskie wydzierżawić bo monopolista nie dba o koszty wciąż jest przekonany że jak ponarzeka to Rząd podniesie stawkę egzaminacyjną sami też przyznają że utrzymanie placu, nadmierna kubatura to duży koszt zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym ale bronią tego jak niepodległości a może by tak ogłosić bankructwo tego pomysłu
  • Przecież WORDY zarządzane są przez ludzi nie mających pojęcia o kosztach i przychodach. Większość z nich to emerytowani wojskowi lub policjanci.
    • a maanna spłynie z nieba :) Gowin wiedział co robi znosząc wymóg jakiekolwiek wykształcenia dla instruktorów :)
     • Manna to płynie w tej chwili. Taki policjant lub wojskowy mając ok 42 lata idzie sobie na emeryturkę. Wojsko zapłaci mu za kurs na instruktora lub egzaminatora i później trzeba dać im miejsce pracy. Dlatego ktoś kiedyś wymyślił Word.
     • Mam receptę na to! Zabrać gówniażom te niby emerytury i dać możliwość zdawania egzaminów w OSK. WORDy same poupadają i będą stękać, że przy kwocie 140 pln za egzamin nic nie zarabiają. A ci niby emeryci zaczną normalnie zarabiać na życie.
 3. Jesteśmy naprawdę bogatym krajem! Mieliśmy już gospodarkę zarządzaną w podobny sposób.Mówiliśmy ,że jesteśmy w stanie wykończyć finansowo każde przedsiębiorstwo,które gdzie indziej musi przynieść dochód. Trzeba jednak przyznać ,że to nie WORD narzuca strukturę i organizację pracy lecz instrukcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Brak produktów w koszyku.