Umowa dzierżawy gruntu kończy się w czerwcu i najprawdopodobniej nie zostanie przedłużona. Być może filia łódzkiego WORD-u zostanie przeniesiona na Nowy Józefów. Szefowie szkół jazdy są niezadowoleni i nie wykluczają podwyżki cen kursów - donosi Dziennik Łódzki.

Decyzja o ewentualnej likwidacji filii przy Maratońskiej ma zapaść na początku marca. Dyrektor łodzkiego WORD Łukasz Kucharski wylicza, że miesięczny koszt utrzymania placówki to aż 50 tys. zł. Dodaje, że rozpoczęły się już starania o pozyskanie miejskiego gruntu na Nowym Józefowie. To właśnie tam ma się przenieść filia WORD-u.


Taka ewentualność nie podoba się właścielom łódzkich szkół jazdy. Mówią, że zmiana siedziby filii wiąże się z wydłużeniem czasu egzaminów praktycznych, gdyż Nowy Józefów to obrzeża miasta. Poza tym szkołom jazdy zwiększą się koszty eksploatacji. Ich pojazdy będą musiały dojeżdżać na Nowy Józefów z innych części miasta. W związku z tym mogą wzrosnąć ceny kursów.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0