WORD rozstrzygnął przetarg na samochody służące egzaminowaniu przyszłych kierowców. Za miesięczny wynajem jednego auta Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi będzie płacił tylko 57,81 zł. 

- Co ciekawe, firma Fleet Center (zwycięzca w przetargu) od standardowego klienta oczekuje zapłaty 46 razy większej - komentuje Roman Stencel, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców. - Takie rozstrzygnięcia w pełni uzasadniają postulat prezentowany w liście otwartym do ministra Nowaka dotyczący umożliwienia zdawania egzaminu państwowego na każdą kategorię prawa jazdy również samochodem w dyspozycji osoby egzaminowanej!


 "Zwracamy uwagę na fakt, że tylko w Polsce i na Litwie przeprowadza się egzaminy na samochodach ośrodka egzaminowania. Według nas, niezbędny jest zapis w ustawie, dający możliwość przeprowadzania egzaminów na samochodach podstawianych przez ośrodki szkolenia. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści i eliminuje narosłe problemy i patologie. WORDy nie musiałyby utrzymywać floty, a kursantowi oszczędzono by niepotrzebnego stresu. Narzuca się pytanie - dlaczego egzamin państwowy właśnie na kategorię B nie może się odbyć w samochodzie podstawionym przez ośrodek szkolenia, skoro jest to dopuszczalne przy egzaminach na inne kategorie? Dochodzi do patologicznej sytuacji, w której WORD-y „narzucają” rynkowi, na jakich samochodach przeprowadzać szkolenia. Oczywiście nikt nie zmusza ośrodka szkolenia do zakupu takich aut, na jakich egzaminuje WORD, ale rzeczywistość jest okrutna - ci, którzy nie szkolą na samochodach identycznych z egzaminacyjnymi - wypadają z rynku" - czytamy w liście sygnowanym przez OIGOSK i Pomorskie Stowarzyszenie Instruktorów Nauki Jazdy.


Apel poparły także inne znaczące branżowe organizacje: KIEROWCA.PL, PFSSK i PIGOSK.


 


red

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0