Łodzianie będą jeździli suzuki swift

samochód szkoleniowy

WORD rozstrzygnął przetarg na samochody służące egzaminowaniu przyszłych kierowców. Za miesięczny wynajem jednego auta Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi będzie płacił tylko 57,81 zł.

– Co ciekawe, firma Fleet Center (zwycięzca w przetargu) od standardowego klienta oczekuje zapłaty 46 razy większej – komentuje Roman Stencel, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców. – Takie rozstrzygnięcia w pełni uzasadniają postulat prezentowany w liście otwartym do ministra Nowaka dotyczący umożliwienia zdawania egzaminu państwowego na każdą kategorię prawa jazdy również samochodem w dyspozycji osoby egzaminowanej!

„Zwracamy uwagę na fakt, że tylko w Polsce i na Litwie przeprowadza się egzaminy na samochodach ośrodka egzaminowania. Według nas, niezbędny jest zapis w ustawie, dający możliwość przeprowadzania egzaminów na samochodach podstawianych przez ośrodki szkolenia. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści i eliminuje narosłe problemy i patologie. WORDy nie musiałyby utrzymywać floty, a kursantowi oszczędzono by niepotrzebnego stresu. Narzuca się pytanie – dlaczego egzamin państwowy właśnie na kategorię B nie może się odbyć w samochodzie podstawionym przez ośrodek szkolenia, skoro jest to dopuszczalne przy egzaminach na inne kategorie? Dochodzi do patologicznej sytuacji, w której WORD-y „narzucają” rynkowi, na jakich samochodach przeprowadzać szkolenia. Oczywiście nikt nie zmusza ośrodka szkolenia do zakupu takich aut, na jakich egzaminuje WORD, ale rzeczywistość jest okrutna – ci, którzy nie szkolą na samochodach identycznych z egzaminacyjnymi – wypadają z rynku” – czytamy w liście sygnowanym przez OIGOSK i Pomorskie Stowarzyszenie Instruktorów Nauki Jazdy.

Apel poparły także inne znaczące branżowe organizacje: KIEROWCA.PL, PFSSK i PIGOSK.

red

5 komentarzy do “Łodzianie będą jeździli suzuki swift”

1. Tak to prawda . W sprawie samochodów jak do tej pory nie odnieśliśmy sukcesów.Potrzebne jest o wiele szersze poparcie społeczne dla tej inicjatywy. Jednak jest również zapowiedeż wspólnych z WORDEM zakupów duże ilości pojazdów np dla całego regionu lub województwa po jednakowej cenie.Z życzliwością i uwagą będę sledził oraz zbierał informację w tej istotnej dla nas sprawie.
    Z poważaniem W.Sz

2. Pingback: Buy Tramadol Online