Pięć kobiet twierdzi, że leszczyński lekarz, który badał je przed kursem na prawo jazdy kazał im rozbierać się do naga i dotykał je w miejscach intymnych - donosi portal leszno.naszemiasto.pl

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa leszczyńska prokuratura otrzymała w grudniu. Sprawa została potem jednak przeniesiona do Gniezna.


- Postawiliśmy podejrzanemu łącznie pięć zarzutów polegających na doprowadzeniu poszkodowanych do poddania się innym czynnościom seksualnym. Jednak na tym etapie śledztwa nie chciałbym jeszcze precyzować, na czym owe czynności polegały - zastrzega w rozmowie z leszno.naszemiasto.pl Piotr Gruszka, Prokurator Rejonowy w Gnieźnie. - Podejrzany nie przyznaje się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia. Nim skierujemy do sądu akt oskarżenia, wskazane przez niego okoliczności muszą zostać sprawdzone.


Na razie lekarz został objęty policyjnym dozorem, otrzymał zakaz zbliżania się do poszkodowanych kobiet oraz tymczasowy zakaz wykonywania zawodu.


Jeśli sprawa trafi do sądu, to podejrzanemu grozi do ośmiu lat więzienia.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0