W Miliczu samochód nauki jazdy potrącił w środę 9 stycznia dziecko idące do szkoły.

Do zdarzenia, którego okoliczności bada policja doszło przed godziną 8 rano na ul. Krotoszyńskiej.  Wiadomo, że na przejście dla pieszych weszło dwoje dzieci.  Potrącone dziecko  zostało przewiezione do szpitala na szczegółowe badania medyczne.

Mieszkańcy narzekają, że otwarcie w Miliczu oddziału Wojewódzkiego Ośrodka  Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze  sprawiło, że w mieście pojawiło się mnóstwo pojazdów nauki jazdy, a infrastruktura miasta nie jest do tego przystosowana. W związku z tym, że zdawalność w porównaniu do kaliskiego WORDu jest wyższa, na jezdniach Milicza ilość "L"ek gwałtownie wzrosła.

W Internecie pojawiło się wiele opinii użytkowników dróg w Miliczu, poniżej najbardziej reprezentatywne:
"o mały włos dwa razy mogło by dojść do wypadku nawet śmiertelnego z udziałem L i mojej osoby ( jeżdżę motocyklem)"

"każdy zdaje bo Milicz bo większą wioska, a nie miasto. Wyjadą na większe miasta np. Kalisz na pięciozjazdowe rondo to ciekawa jestem jak sobie poradzą"

"niepodważalne jest to , że Milicz jest zauważalnie bardziej zatorowany po uruchomieniu ośrodka WORDu tutaj. Natomiast na drodze myśleć muszą i kierowcy (uczący się, dający naukę), ale i piesi którzy nie są z gumy"

"coraz więcej kursantów przenosi się np.z Wrocławia do Milicza, dawniej do Sieradza czy Kalisza bo łatwiej było zdać egzamin, a gdy się udało to  do Wrocławia nie pojadą bo się boją, tak nie powinno być, ludzie zaczynają na pamięć jeździć wyuczonymi trasami, często bez kierunkowskazów... uważam, ze nie powinno się ułatwiać i pozwalać by kursant zdawał poza województwem"

"Zdawanie "prawka" w Miliczu to nieporozumienie. Skoro nie potrafisz zdać we Wrocławiu, najprawdopodobniej nie powinieneś go mieć!"

"Kto odpowiada za pomysł by miasto z taką kiepską i małą infrastrukturą drogową jak Milicz przyjmował tak duże ilości samochodów nauki jazdy. Korki, brak płynności jazdy 7 dni w tygodniu... A teraz niebezpieczeństwo".

 
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Koszyk jest pusty
Razem
0,00 
0