W najnowszym numerze Ogólnopolskiego Miesięcznika "Szkoły jazdy" przeczytasz:

Cena minimalna uzdrowi szkolenia? Likwidacja niezdrowej konkurencji cenowej, poprawa jakości szkoleń oraz większe wpływy do budżetu państwa - to tylko niektóre z wymienianych przez branżowców zalet wprowadzenia ceny minimalnej na szkolenia. Czy to wystarczające argumenty, aby ustawodawca zdecydował się na regulowanie tej części rynku?


Coraz trudniej zdobyć prawko - zdawalność praktycznego egzaminu na prawo jazdy oscyluje w granicach 30 proc. W Ostrołęce szanse na pozytywny wynik jest jak rzut monetą, szanse są pół na pół. A w Trójmieście, Zamościu, Włocławku i Pile - jak wyciągnięcie koloru z talii kart - zdaje co czwarty.


Koalicja przeciw ustawie - W całym kraju trwa spontaniczna akcja zbierania podpisów pod petycją w sprawie zmiany niekorzystnej dla szkoleniowców Ustawy o kierujących pojazdami. Następnym krokiem będzie spotkanie z przekonanymi do branżowej inicjatywy posłami.


Chrzanowscy szkoleniowcy zawiązali stowarzyszenie - O przyszłości nowej organizacji i idei jej powstania rozmawiamy z Januszem Krupnikiem, który objął funkcję prezesa SISKPCh.


Listek na okres próbny - Po zmianach prawo jazdy kategorii B1 będzie upoważniać do jazdy motorowerem i czterokołowcem. W przepisach nie udało mi się znaleźć definicji czterokołowca.


Grupowo na prawo jazdy - Moda na zakupy grupowe opanowała internet. Na specjalnych portalach pojawiły się oferty kursów prawa jazdy nawet za 650 zł! To psucie rynku! - narzekają szkoleniowcy.


Kulturalna jazda z krakowskim bardem - Kompozytor, pianista, poeta i piosenkarz niegdyś związany z legendarną krakowską Piwnicą pod Baranami w środowisku artystycznym uchodzi za autorytet w dziedzinie motoryzacji. A do tego pamięta imię i nazwisko instruktora, który uczył go jeździć samochodem przed 24 laty!


Co nowego w ITD - W tym roku mija 10 lat od uchwalenia ustawy o transporcie drogowym, która ustanowiła Inspekcję Transportu Drogowego. Od 1 stycznia 2011 r. spektrum działania służby rozszerzono o nowe zadania.


Ostatni dzwonek na motor! Od 2012 roku prawo jazdy na motocykl będzie mogła zrobić osoba, która ukończyła 24 lata. Wszyscy ci, którzy ukończyli 18 lat i marzą, by wsiąść na motor, muszą się spieszyć - na zrobienie prawka mają czas tylko do końca roku.


Kontrola drogowa - czy powróci ORMO? Na dziś służb mundurowych z uprawnieniami do kontroli drogowej jest siedem - ale nikt nie czuje się bezpieczny na drodze - nie tylko ze względu na stan dróg, ale i coraz mniejszą kulturę jazdy. Pisze Janusz Ujma.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0