Kwiecień Nr 04/2008 (28)

KONIEC Z BEZTERMINOWYMI PRAWAMI JAZDY. Od przyszłego roku pierwsi kierowcy będą musieli regularnie poddawać się badaniom lekarskim – taki jest projekt resortu transportu. Dziś jest tak: żeby mieć prawo jazdy kategorii B, czyli uprawniające do kierowania samochodami osobowymi, trzeba mieć skończone 18 lat, zaliczony kurs w szkole nauki jazdy i zrobione badania lekarskie, których najważniejszą częścią jest wizyta u okulisty.

CZY GROZI NAM KRACH AUTOBUSOWY?
Zmiana zasad zdobywania uprawnień kierowcy kat. D, jaka czeka nas od września 2009, spowoduje podobne perturbacje na rynku pracy jak analogiczna zmiana w zakresie kat. C – twierdzą urzędnicy Ministerstwa Transportu. Tymczasem już teraz sytuacja daleka jest od modelowej.
ILE POWINIEN TRWAĆ EGZAMIN?
Podczas spotkania koszalińskich szkoleniowców z dyrekcją Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w pałacyku w Nosowie zaprezentowano interesujący materiał filmowy. Jeden z instruktorów jazdy przeprowadzał na nim m.in. czynności sprawdzająco-obsługowe. Wnioski, jakie płynęły z prezentacji, zaskoczyły nawet wordowców.
ZANIM WYJEDZIE AUTOBUS
Ubiegłoroczna zmiana ustawy o transporcie drogowym, wprowadzająca pojęcie kwalifikacji zawodowych została wymuszona unijną Dyrektywą 2003/59/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie wstępnej kwalifikacji (czyli egzaminu) i okresowego szkolenia kierowców niektórych pojazdów drogowych do przewozu rzeczy lub osób.

3 komentarze do “Kwiecień Nr 04/2008 (28)”

  1. Pingback: a knockout post

  2. Pingback: https://www.ccrriosp.com.br/desktop?url=https://devs.ng/amazon-nigeria-review/

  3. Pingback: super kaya 888

Dodaj komentarz