Kutno wzbogaci się o filię WORD-u. Pierwsze egzaminy jeszcze w tym roku?

Muzeum w Kutnie

Kutnowski magistrat rozpisał przetarg na budowę oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi kandydaci na kierowców będą zdawać egzaminy na prawo jazdy w Kutnie jeszcze w tym roku.

Filia ma powstać przy ul. Szpitalnej, w sąsiedztwie tamtejszego szpitala oraz osiedla mieszkaniowego. Firma, która wygra rozpisany przez magistrat przetarg, będzie musiała postawić budynek wykonany w konstrukcji modułowej, wykonać nawierzchnię placu manewrowego wraz z drogami wewnętrznymi i miejscami postojowymi oraz oświetlić teren. Od momentu podpisania umowy wykonawca ma dwa miesiące na zrealizowanie tego zadania.  Otwarcie ofert nastąpi w pierwszej dekadzie sierpnia. Wynika z tego, że być może jeszcze w tym roku pierwsi kandydaci na kierowców będą mogli zdawać egzaminy na prawo jazdy w Kutnie.

Możliwość otwarcia w Kutnie filii skierniewickiego WORD-u stworzyła się dzięki zeszłorocznej decyzji radnych łódzkiego sejmiku. Zadecydowali oni, że w tym 45-tysięcznym mieście mogą odbywać się egzaminy na kategorie AM, A1, A2, A, B1 i B. Dzięki takiemu zabiegowi, mieszkańcy Kutna i okolic nie będą musieli odwiedzać siedzib WORD-ów w Skierniewicach, Płocku lub Sieradzu.

Jakub Ziębka

zdjęcie: Bakel2006 (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

8 komentarzy do “Kutno wzbogaci się o filię WORD-u. Pierwsze egzaminy jeszcze w tym roku?”

  1. Dość wyrzucania społecznych pieniędzy na wydumane i niepotrzebne WORD. Budowanie nowych okazałych gmachów i placyków do zabawy w BRD jest to niepotrzebne i niema większego znaczenia dla samego BRD przodujemy i tak w Europie w ilości wypadków ale po latach rożnych sztuczek i prób Trzeba się zastanowić gdzie jesteśmy? Stawia się złe diagnozy, stosuje się złe leczenie, leczy się dżumę cholerą postępów brak skutek jest opłakany i odwrotny od zamierzonego zamiast lepiej jest gorzej Korzystajcie z sprawdzonych wzorców na świecie i pamiętajcie że egzamin ma służyć ludziom i do nich ma wrócić Zrozumcie,zacznijcie myśleć logicznie, rozsądnie i wyciągajcie właściwe wnioski, a nie skupiajcie się na wymyślaniu coraz to bardziej wymyślnych nowych szykan tak marnujecie czas, nerwy i pieniądze wielu ludzi.Polska to bogaty kraj!!! .Słoma z butów wyłazi a pałac i tak stoi

  2. Z punktu widzenia interesów obywateli to chyba dobrze ,że mamy coraz więcej miejsc egzaminowania.Nie zmienia to jednak faktu ,że odwlekanie w czasie decyzji o prawdziwej deglomeracji egzaminów przynajmniej do miast powiatowych jest stratą czasu i tak zwaną drogą nie prowadzącą do celu.

  3. Pingback: ประวัติ ปราง ปรางทิพย์ คือใคร

  4. Pingback: go to my site

  5. Pingback: ราวตากผ้าระเบียง

Dodaj komentarz