Kursantka popełniła błąd, instruktorka bez prawa jazdy

rozbita szyba w samochodzie

W wyniku wypadku, do którego doszło w weekend w Jastrzębiu Zdroju do szpitala trafiły trzy osoby. Najprawdopodobniej spowodowała go kursantka. Ze względu na “rażące naruszenie przepisów” policjanci zatrzymali prawo jazdy 45-letniej instruktorce.

Do zdarzenia doszło w sobotę, kilka minut po 9 na osiedlu Zdrój. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 18-letnia kursantka, wyjeżdżając z ul. Karola Miarki w stronę ul. Energetyków, nie ustąpiła pierwszeństwa 30-letniej kierującej audi. Ta jechała ul. Armii Krajowej w kierunku centrum miasta.

“W wyniku stłuczki, drugi z samochodów siłą bezwładności uderzył w stojącą na skrzyżowaniu skodę, którą kierował 58-latek. Na skutek wypadku do szpitala trafiła instruktorka oraz kursantka na prawo jazdy, a także 30-latka. Ta ostatnia podróżowała audi” – czytamy w komunikacie jastrzębskiej policji.

W związku z rażącym, jak oceniają policjanci, naruszeniem przepisów, mundurowi zatrzymali prawo jazdy 45-letniej instruktorce. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

jaz

Wasze komentarze (5)

    • W przypadku instruktor nauki jazdy zatrzymanie prawa jazdy jest rownoznaczne z zatrzymaniem uprawnien.
  1. Z treści przeczytanego artykułu wynika brak profesjonalizmu pracy policjantów. W ustawie zostało wyraźnie napisane kto może być kierującym pojazdem. ............"odbywa w ramach szkolenia naukę jazdy odpowiednio przystosowanym pojazdem pod nadzorem instruktora"................ Kto kierując pojazdem spowodował zagrożenie, wypadek. I teraz trzeba byłoby ustalić co robił instruktor przed i w trakcie wypadku. Bo jest orzeczenie Sądu Najwyższego w tej sprawie kiedy można uznać instruktora za kierującego. Dopiero po analizie wszystkich argumentów za i przeciw oraz analizując przebieg samego wypadku można podjąć decyzje o ewentualnych karach. Ja zadałbym sobie pytanie czy policjant jest ekspertem w dziedzinie nauki jazdy? Bo w odniesieniu do nauki jazdy potrzebna jest ekspertyza eksperta w dziedzinie wypadków drogowych i nauki jazdy. Prawo jazdy zawsze można zatrzymać po wyroku sądu.
    • W Warszawie mieliśmy tragiczny w skutkach wypadek spowodowany przez Elkę. Zastanawiam się jak to się dzieję ,że co raz częściej słyszymy o wypadkach spowodowanych w trakcie szkolenia przez samochody szkoleniowe. Warto chyba na te statystyczne dane zwrócić uwagę aby wyciągnąć wnioski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.