Kursanci wrobili instruktora? A może na odwrót?

nauka jazdy

Kursanci: – To my zostaliśmy oszukani, a nie instruktor. Nie było ani żadnych jazd, ani zajęć teoretycznych. Spór między instruktorem ze Zduńskiej Woli a klientami szkoły nauki jazdy ostatecznie rozstrzygnie sąd.

We wrześniowym numerze „Szkoły Jazdy” („Kursanci wrobili instruktora?” nr 9/2010) opisaliśmy sprawę doświadczonego instruktora ze Zduńskiej Woli, który został oskarżony o sfałszowanie dokumentów i wyłudzenie pieniędzy od kursantów. Instruktor ze Zduńskiej Woli twierdzi, że wypisywał kursantom zaświadczenia o ukończeniu kursu zanim rozpoczęli szkolenie, by nie musieli czekać długie miesiące na egzamin w WORD-zie (jeszcze kilka lat temu okres oczekiwania na egzamin wynosił nawet dwa, trzy miesiące). Umowa między nim a kursantami zakładała, że szkolenie w zakresie kategorii B odbędzie się w następującej kolejności: potwierdzenie odbycia szkolenia w odpowiednich dokumentach, wystawienie zaświadczenia ukończenia kursu nauki jazdy, ustalenie terminu odbycia egzaminu państwowego w WORD-zie w Sieradzu, faktyczne przeprowadzenie szkolenia. Według instruktora kursanci po otrzymaniu zaświadczenia o ukończeniu kursu zażądali zwrotu pieniędzy. Wersja wydarzeń przedstawiona przez kursantów, którzy czują się oszukani, jest zupełnie inna.

– Ten pan przyszedł do gimnazjum, w którym uczył się mój syn, i namawiał, aby zapisać się na kurs na prawo jazdy. Trzeba było wpłacić 1100 zł. Odbyły się chyba dwa spotkania. Syn dostał jakieś pomoce i płytki CD – mówi mama jednego z kursantów. – Później i ja zapisałam się na kurs. Ale nie odbyła się żadna lekcja. Ani teoria, ani praktyka. W kwietniu zadzwoniłam i dowiedziałam się, że mam egzamin w czerwcu. I nic. Jeszcze raz zadzwoniłam w czerwcu, na dwa tygodnie przed egzaminem. Usłyszałam, że mam się nie martwić. Że zdążymy. Straciliśmy 1900 zł. Później zgłosiliśmy się na policję.

Podobnie sprawę przedstawia inny kursant – Artur Kolasiński.

– Pan Marek przyszedł do szkoły na lekcji techniki. Mówił, że jest najlepszy. Zapisałem się na kurs, zapłaciłem 1200 zł i dodatkowo 50 zł za płytkę CD. Były jeden lub dwa wykłady. Zajęcia miały odbyć się w wakacje w 2008 roku, ale miałem inne plany. Po wakacjach pan Marek przepadł. Próbowałem się z nim skontaktować, ale biuro zostało przeniesione w inne miejsce – opowiada Artur. – Później pan Marek w maju zgłosił się sam. Zadzwonił do moich rodziców i chciał po cichu to załatwić, oddać pieniądze. Zgodziłem się, ale nie stawił się w umówione miejsce. Teraz sprawa jest w sądzie.

Dominik Jóźwiak, kolejny z poszkodowanych uczniów gimnazjum (wpłacił instruktorowi 500 zł), nic o umowie (najpierw zaświadczenie, później szkolenie) nie wie.

– Nie było żadnej umowy ani szkolenia, ani egzaminu wewnętrznego. Odbyła się jedna lekcja, a później z instruktorem nie było już kontaktu – denerwuje się Dominik. – Dzwoniłem do niego, chodziłem, ale nikogo nigdy nie zastałem. Sekretarka powiedziała mi, że nie mogą oddać mi pieniędzy, bo muszą zapłacić za budynek i auto w leasingu. Wtedy zgłosiłem się na policję.

Sprawa przeciwko instruktorowi toczy się przed sądem. Został oskarżony o sfałszowanie dokumentów i wyłudzenie pieniędzy. W OSK odbyły się dwie kontrole ze starostwa, które nie wykazały nieprawidłowości.

mur

 

7 komentarzy do “Kursanci wrobili instruktora? A może na odwrót?”

 1. marek kolasiński znany jest w niemal każdym Urzędzie w Zduńskiej Woli jako hochsztapler nr. 1
  Mnie oszukał na 100 zł jak zwykły kloszard. Wozi się tym swoim zdezelowanym jaguarem wraz z mężem, łeb zadarty do góry i udaje biznesmena. Zwykły oszust, komornik zajmuje mu wszystko po kolei. Nie polecam parkować aut, a tym bardziej płacić za parking przy ul. Getto Zydowskiego 29A. Auta nie są pilnowane, portierzy jeśli w ogóle są , to pijani, często prowokują klientów szukając wrażeń. kolasiński nie płaci najemcy działki tj. Sp M Lokator od kilku lat za dzierżawę. Na szczęście umowa mu dawno wygasła a sprawa ma się ku końcowi i w krótkim czasie kolasiński zostanie wymieciony z tamtąd przez komornika sądowego i w końcu powstanie normalny parking strzeżony lub garaże. kolasiński jeszcze próbuje od swoich klientów wyłudzić pieniądze za kilka miesięcy z góry proponując dobrą ofertę cenową, mnie proponował 40% rabatu.

  1. Kimkolwiek jesteś to jesteś perfidną gnidą z rynsztoku. Znam Pana Marka Kolasińskiego i jego rodzinę. On sam i jego rodzina to bardzo porządni i uczciwi ludzie. Wiele lat byłam jego rodzinnym lekarzem i współpracowałam z jego Auto Szkołą. Ci którzy teraz na niego plują to robią to z zazdrości, bo facet naprawdę ma głowę na karku i dorobił się całego majątku uczciwą i ciężką pracą, Jest bardzo operatywny i niestety jest postrzegany jako osoba kontrowersyjna.

   1. Pedofil to twój ojciec, molestował cię jak byłaś dzieckiem. Teraz jesteś starą kurwą i ciągniesz lachę kolasińskiemu, ten rzuca ci jakiś ochłap po to byś lansowała go na biznesmena… Kolasiński w przedsiębiorczości nie sprawdza się nawet jako alfons, bo utrzymuje takie ścierwo jak ty, oczywiście za to co wyłudzi od ludzi lub z banków. To oszust najgorszego sortu, a ty marna dziwko lansuj go dalej, szkoda tylko że nie podajesz swojego prawdziwego imienia.

  2. Pamiętam tego Kolasińskiego… Na samą myśl o nim zbiera mi się na wymioty. Żałosny pokomunistyczny ochłapiarz. Moralne dno. Zawsze wiele dni do przodu wydzwaniał, zwykle w niedzielę, żeby parking opłacić, jak kloszard pod kościołem. Znane są historie o jego oszustwach. Na szczęście komornik wyrzucił go za zbity pysk, a i w auto szkole „NAJLEPSZEJ W REGIONIE” jakoś już go brakło. Strzeżcie się przed przed Kolasińskim i jego poplecznictwem bo szkoda czasu na jakikolwiek związek t tym kawałkiem kału. Szczur zasługuje na większy szacunek

   1. osobiście bulwersują mnie te rzeczy a że jestem prawnikiem jutro zgłaszam te wulgaryzmy napisane przez niejakiego nowickiego do prokuratury. tak się dziwnie składa, że znam prawdziwe nazwisko pseudonimu „nowicki” i są świadkowie oraz dowody, kto jest kim. Zgodnie z nowym prawem w Polsce administrator strony na wniosek Prokuratury ma obowiązek pod rygorem obowiązujących przepisów ujawnić dane osób dokonujących wpisów. Wreszcie przed sądem będziecie mieli możliwość produkowania się

  3. Pingback: ติดเน็ตบ้าน เอไอเอส

Dodaj komentarz