Kubiś do szefów WORD-ów: przerwijcie chocholi taniec

Eugeniusz Kubiś

– KSD WORD odpowiada za znoszenie w ciszy i z pokorą arogancji ministra Jarmuziewicza i dyrektora Bogdanowicza oraz „wkręcenie się” w rzekomą odpowiedzialność za system teleinformatyczny – pisze w swoim apelu do Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD organziator protestu Eugeniusz Kubiś, organizator niedawnego protestu szkoleniowców w Zielonej Górze.

Apel do KSD WORD

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. To powiedzenie doskonale oddaje skutki zaangażowania KSD WORD w przygotowanie jednolitego systemu teleinformatycznego wymaganego przez ustawę o kierujących pojazdami i rozporządzenia wykonawcze. Na jakiej podstawie prawnej KSD WORD chce przeprowadzić procedurę przetargową?

Czy konieczne upoważnienia znajdują się w jakiejkolwiek ustawie, rozporządzeniu czy innym wiążącym akcie prawnym? Dobrowolne stowarzyszenie wchodzi w kompetencje państwa? Gdyby KSD WORD w styczniu 2012 roku odrzucił bezpodstawne oskarżenie Ministra Transportu o odpowiedzialność za nie przygotowanie państwowego egzaminu na prawo ja z dy , nie mielibyśmy dzisiejszego pata i bałaganu.

Ostatnia szansa na „wyprostowanie” sytuacji była po liście ministra Tadeusza Jarmuziewicza do przewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej pana profesora Marka Ziółkowskiego. W tym liście minister Jarmuziewicz, z właściwą sobie arogancją i brakiem świadomości prawnej, zrzucił odpowiedzialność z siebie i podległego sobie dyrektora departamentu pana Andrzeja Bogdanowicza na WORD-y.

Faktycznie KSD WORD odpowiada za znoszenie w ciszy i z pokorą arogancji ministra Jarmuziewicza i dyrektora Bogdanowicza oraz „wkręcenie się” w rzekomą odpowiedzialność za system teleinformatyczny.

Apeluję! Przerwijcie ten chocholi taniec. Oddajcie pole Ministrowi, Premierowi i Parlamentowi.

Eugeniusz Kubiś

5 komentarzy do “Kubiś do szefów WORD-ów: przerwijcie chocholi taniec”

  1. Jak długo WORD-y i Ośrodki Szkoleniowe będą nadstawiały kark tak długo wizjonerzy z Ministerstwa
    tacy jak Jarmuziewicz, Bogdanowicz czy Piętka będą psuli prawo jak dalej będą tkwili w swoich fantasmagoriach? trrzeba tym panom powiedzieć DOŚĆ bo są szkodnikami Prawo powinno być tak stanowione aby było przyjazne zrozumiałe i zostały osiągnięte założone cele ,a nie tworzenie dziwolągów takich super ośrodki.podawanie kosmicznych terminów realizacji ,może pikieta przed Ministerstwem żeby pokazać Ministrowi Nowakowi jakich ma nieudaczników i bufonów

    1. gdzie się podziali dyrektorzy wordów ? w zaciszu ,z dala od wścibskich dziennikarzy radzą jak obejść prawo i z jajecznicy zrobić jajko ,jak zawrócić rozlane mleko do krowich wymion ,jak obejść prawo ,nie ponosząc konsekwencji a przysługując się ministerialnym bosom. Przecież capo di tutti capi oznajmił ,że może być 49 przetargów na jednolity system teleinformatyczny.Dyrektorzy Word dla brd zrobią wszystko.Jak nagięte prawo się złamie? Mogło nie pękać ,jak oni nie pękają ,tylko brną.

      1. Po artykkule pana T0masza Żółciaka DGP z 10 .10 .już wiemy po co dyrektorzy WORD-ów jechali w Bieszczady. Pojechali dyrektorzy a wracają pastowane kabany. Czy premier Donald Tusk zechce nabrać się na dzieło napastników [od pastowania] w osobach Jarmuziewicza ,Bogdanowicza i Karpińskiego ? Cała Polska zamarła… przed atakiem śmiechu.Redaktorze Żółciak 'było do śmiechu a teraz ,proszę ,napisz Pan coś na faktach.

    2. Pingback: ราคาบอลวันนี้

Dodaj komentarz