Kto kazał WORD-om wybierać system?

Na stronie MTBiGM ukazało się sprostowanie do informacji tygodnika „Wprost”, gdzie sugeruje się, że „W 2012 r. kierowany przez ministra Sławomira Nowaka resort wymyślił prowizorkę i zamiast jednego przetargu polecił, by wyborem firm dostarczających program egzaminacyjny zajęły się WORD-y”.

Pomimo udzielonej odpowiedzi na pytania dziennikarza i wyjaśnienia sytuacji przez MTBiGM, zostały podane nieprawdziwe informacje – czytamy w informacji resortu. -Działanie takie nosi znamiona celowego wprowadzania w błąd opinii publicznej.

Ministerstwo wyjaśnia: – „Nie jest prawdą, że MTBiGM poleciło, by wyborem firm dostarczających oprogramowanie do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy zajęły się WORD-y. Minister TBiGM, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nigdy nie miał obowiązku i nie dokonywał wyboru firm dostarczających takie oprogramowanie. Wg ustawy o kierujących pojazdami wybór firmy dostarczającej oprogramowanie do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy, na podstawie przepisów o zamówieniach publicznych, jest dokonywany przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Podane w artykule informacje, pomimo odpowiedzi udzielonej przez MTBiGM, były niezgodne z prawdą.”

mp

 

Wasze komentarze (8)

    • nie kumam tego wyjasnienia. mtbigm wymyslilo ustawe, z ktorej wynika ze word ma wybrac system. ale chwile pozniej pisze,ze ustawe ichwalil sejm i oni nic nikomu nie kazali. za glupi jestem
  1. Teraz jest czas na eksperymenty w WODR-dach, aby kursanci nie musieli zbyt długo czekać na egzamin praktyczny w kolejce , np umawiać kursanta na określoną godzinę aby nie siedział, denerwował się, ulegał stresogennej atmosferze panującej w WORD-ach, uczcie się panowie , jak być przyjaznym dla kursanta. to są WASI CHLEBODAWCY a nie natrętni klijęnci.
    • Wyglada na to, ze wszystko jasne - ITS odkupuje prawa do systemu i bedzie jedynym operatorem w 2014 roku.
  2. Właśnie na tym polega cały problem, że MTB i GM pozbyło sie wpływu zarówno ,na treść i jednolitość oraz sposób zaopatrzenia WORD w pytania i system egzaminacyjny.Egzamin jest częścią procedury uzyskiwania prawa jazdy-koncesji udzielanej przez Państwo i wszystkie narzędzia do tego nie zbędne muszą pozostać w jednym ręku.W przeciwnym wypadku mamy obecną sytuację w której ministerstwo za nic nie odpowiada.W.Sz
  3. działania ministerstw i państwa polega na tym aby pozbyć się odpowiedzialności, i sięgać po konfitury a urzędnicy za nic nie odpowiadali tak to się dzieje i w MI
  4. I tu na tym prostym przykładzie wiemy jak mądrych mamy dyr. WORD to był test na inteligencję
  5. dyr WORD nie zdali testu u psychologa jaki zrobiło MTiGM powinni jeszcze przejść test z teorii pwpw jak zaliczą z wynikiem pozytywnym to w pełni będą się nadawali na zajmowane stanowisko i zrozumieją o co walczy OSK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.