Na stronie MTBiGM ukazało się sprostowanie do informacji tygodnika „Wprost”, gdzie sugeruje się, że „W 2012 r. kierowany przez ministra Sławomira Nowaka resort wymyślił prowizorkę i zamiast jednego przetargu polecił, by wyborem firm dostarczających program egzaminacyjny zajęły się WORD-y”.

Pomimo udzielonej odpowiedzi na pytania dziennikarza i wyjaśnienia sytuacji przez MTBiGM, zostały podane nieprawdziwe informacje - czytamy w informacji resortu. -Działanie takie nosi znamiona celowego wprowadzania w błąd opinii publicznej.


Ministerstwo wyjaśnia: - „Nie jest prawdą, że MTBiGM poleciło, by wyborem firm dostarczających oprogramowanie do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy zajęły się WORD-y. Minister TBiGM, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nigdy nie miał obowiązku i nie dokonywał wyboru firm dostarczających takie oprogramowanie. Wg ustawy o kierujących pojazdami wybór firmy dostarczającej oprogramowanie do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy, na podstawie przepisów o zamówieniach publicznych, jest dokonywany przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Podane w artykule informacje, pomimo odpowiedzi udzielonej przez MTBiGM, były niezgodne z prawdą.”


mp


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0