Kto częściej oblewa egzaminy? Osoby wykształcone

książka, okulary

Brytyjska firma ubezpieczeniowa Privilege DriveXpert opublikowała badanie, z którego wynika, że aż 51 proc. ludzi posiadających odpowiednik polskiej matury oblało egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Osoby gorzej wykształcone radzą sobie lepiej. Wśród tej grupy osób zdawalność wynosi 59 proc – donosi The Independent.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1564 Brytyjczyków posiadających prawo jazdy. Co z niego wynika? Aż 51 proc. ludzi posiadających odpowiednik polskiej matury oblało egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Osoby gorzej wykształcone radzą sobie lepiej. Wśród tej grupy osób zdawalność za pierwszym podejściem wynosi 59 proc.

Okazuje się także, że z egzaminami na prawo jazdy nieźle radzą sobie osoby, które ukończyły odpowiednik polskiej szkoły średniej i zdobyły dyplom maturalny z przedmiotów artystycznych. Średnia liczba podejść w tej grupie wynosi 1,9, podczas gdy dla osób, które zdawały maturę z przedmiotów ścisłych – 2,3.

Dlaczego osoby z gorszym wykształceniem lepiej radzą sobie z egzaminami na prawo jazdy? Zdaniem Lee Hadlingtona, psychologa z Uniwersytetu De Montfort w Leicester, mają oni świadomość tego, że ich przyszłość zawodowa jest uzależniona od opanowania takich umiejętności, jak choćby prowadzenie pojazdów. Dlatego bardzo sumiennie przygotowują się do egzaminów.

jaz

3 komentarze do “Kto częściej oblewa egzaminy? Osoby wykształcone”

  1. Pingback: ตารางบอล

  2. Pingback: grote blote borsten

Dodaj komentarz