Prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne postępowanie dotyczy podejrzenia wręczania korzyści majątkowych w zamian za egzaminy na prawo jazdy i egzaminy doszkalające oraz możliwych nieprawidłowości w zamówieniach publicznych organizowanych przez PUP w Sanoku i Brzozowie. 

- Agenci CBA  zatrzymali 11 osób - trzy kobiety i ośmiu mężczyzn. Wśród nich jest: wójt gminy Nozdrzec, trzech właścicieli podkarpackich szkół nauki jazdy, czterech egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, dyrektor i pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku oraz pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Brzozowie. Wszyscy są w wieku od 36 do 65 lat - informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.


Wobec trzech właścicieli podkarpackich szkół nauki jazdy oraz trzech egzaminatorów zastosowano tymczasowy areszt.


- Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli w 15 miejscach komputery, telefony i dokumenty. Agenci działali m.in. w Urzędzie Gminy Nozdrzec, WORD w Krośnie i Przemyślu oraz PUP w Sanoku i Brzozowie - informuje Dobrzyński. 


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0