Wiele osób w naszym kraju domaga się zaostrzenia przepisów ruchu drogowego i zabierania prawa jazdy wszystkim, którzy coś przeskrobali- Janusz Korwin-Mikke nazywa to neo-totalitaryzmem. Czy ma rację?

Janusz Korwin-Mikke słynie w Polsce z dość śmiałych i radykalnych rozwiązań. Ostatnio na swoim blogu zajął stanowisko w sprawie uzyskiwania w Polsce i nie tylko prawa jazdy. W blogu Korwina-Mikke czytamy m.in., że Komisja Europejska planuje wprowadzić do egzaminów na prawo jazdy test sprawdzający, czy kierowca będzie "przyjazny środowisku". - Jeśli zdający odpowie tak, jak odpowiedział kiedyś Ronald Reagan "zielonym" protestującym przeciwko wycięciu kilkuset sekwoi: "Jak się widziało jedną sekwoję - to tak, jakby widziało się wszystkie" - to nie dostanie prawa jazdy - twierdzi Korwin-Mikke. - Na pytanie: "Jak będziesz jeździł?", trzeba będzie odpowiedzieć zdaniem: "Tak, by zmniejszyć emisję spalin" i wtedy dostanie się prawko.


- Za I Komuny na pytanie: "Jak będziesz pracował", trzeba było (kłamiąc!) odpowiedzieć: "Przestrzegając norm socjalistycznego bezpieczeństwa pracy" - czytamy dalej na blogu polityka. - W państwie totalitarnym wszystko jest w łapskach państwa. W państwie normalnym, jeśli Kowalski nie zapłaci mandatu, to może do jego drzwi zapukać komornik. W państwie totalitarnym mogą mu za karę wyłączyć telefon albo odebrać prawo jazdy. W Polsce prawo jazdy można stracić... pływając po pijanemu kajakiem!


Nie do końca podzielają tę opinię ludzie, którzy są bezpośrednio związani z uzyskiwaniem w Polsce uprawnień do prowadzenia pojazdów, czyli instruktorzy. - Pan Janusz ma rację, że przeginać nie można w żadnej kwestii - mówi jego imiennik, który szkoli kierowców w Krakowie. - jednak stan bezpieczeństwa na drogach w Polsce jest opłakany i nie możemy sobie pozwolić na jego dalszą liberalizację. Poza tym Korwin-Mikke zapomina o naszej narodowej wadzie, którą jest skłonność do kombinowania… no i alkoholu. Jeśli pozwolimy na wszystko, to wkrótce w na drogach będzie masa pijaków, którzy jeżdżą wrakami napędzanymi jakąś breją, która niszczy środowisko.


Jakie zdanie mają na ten temat nasi czytelnicy? Zachęcamy do komentowania.


mp/korwin-mikke.blog.onet.pl

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0