W środę poznański Sąd Rejonowy skazał pięć z jedenastu osób oskarżonych o korupcję w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu

Najsurowszą karę zasądzono Waldemarowi Z., egzaminatorowi poznańskiego WORD-u i byłemu policjantowi, który w 2006 roku miał pośredniczyć w przekazywaniu łapówek za zdane egzaminy na prawo jazdy. Dodatkowo zarzucono mu pośredniczenie w odzyskiwaniu odebranych kierowcom przez drogówkę dowodów rejestracyjnych. Sąd Rejonowy skazał Waldemara Z. na 22 miesiące więzienia w zawieszeniu. Ponieważ skazany przez trzy miesiące przebywał w areszcie, zwolniono go z obowiązku płacenia kary grzywny. Egzaminator utracił też prawo do wykonywania swojego zawodu na trzy lata.


Podobny wyrok usłyszał Krzysztof U., instruktor nauki jazdy. Skazano go na 16 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Nie może pracować w swoim zawodzie przez dwa lata.


Za swoje czyny ukarani zostali również policjanci z poznańskiej drogówki - Mariusz K., Mariusz Sz. oraz Andrzej K. Wszyscy usłyszeli taki sam wyrok - zakaz wykonywania zawodu policjanta przez dwa lata, 1500 złotych kary grzywny oraz rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata.


Pozostałą szóstkę oskarżonych uniewinniono ze względu na to, że dowody jakimi dysponowała prokuratura (nagrania z podsłuchu) były nielegalne. Wyrok jest nieprawomocny.


źródło: epoznan.pl

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0