Korupcja w WORD-ach. Już 75 osób z zarzutami!

Sąd Najwyższy

Kolejnych 15 podejrzanych o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego usłyszało zarzuty. W tej sprawie, nad którą funkcjonariusze wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracują już od ponad pół roku, w sumie kilkaset zarzutów usłyszało już łącznie 75 osób.

Śledztwo dotyczy płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego na Podlasiu i Mazowszu. Nadzoruje je Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

W ostatnich dniach zgromadzono materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zarzuty kolejnym 15 podejrzanym. Tym razem w sumie szesnaście korupcyjnych zarzutów usłyszało 12 mężczyzn i 3 kobiety w wieku od 25 do 60 lat (głównie mieszkańcy województwa mazowieckiego i podlaskiego). Wszystkie dotyczyły udzielania korzyści majątkowych w zamian za pomoc w załatwianiu egzaminów na prawa jazdy. W tej, w dalszym ciągu rozwojowej sprawie, już wcześniej 60 osób usłyszało łącznie kilkaset zarzutów korupcyjnych. Szczegółowo badający sprawę pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nie wykluczają kolejnych zarzutów dla następnych osób związanych z tym procederem.

Policjanci przypominają, że w myśl § 3 art. 230a KK osoba, która udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji /…/ nie podlega karze, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

jaz

Wasze komentarze (4)

  1. Gdyby przywrócono normalność to nie było by aż takiej Korupcji albo była by w mniejszym stopniu rośnie ona wraz zaostrzeniem kryteriów egzaminacyjnych to się opłaca trudniejszy egzamin wyższa cena metody i sposoby bardziej wyrafinowane prawo jazdy to dokument niezbędny do egzystencji polaka jest zapotrzebowanie i dla tego zawsze znajdą się pomocnicy we wszystkich WORD-ach mniej czy lepiej zakonspirowani oni są napewno, pieniądz to ogromna pokusa jak w tym przypadku prawie za nic tylko za literkę P
  2. Droga Redakcjo, kolejny news a konkretów brak. Czy zatrzymano jakiegoś egzaminatora że trzeba walić taki tytuł? Wiem że korupcja w ośrodkach egzaminowania to nośny temat i dobrze się go czyta ale proszę chociaż o odrobinę rzetelności. Z artykuł nie wynika kim byli zatrzymani. Niedługo zatrzymają kolejną osobę i znowu będzie news na vivat?

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.