Śląscy policjanci zatrzymali byłego już instruktora nauki jazdy. Powołując się na swoje znajomości, obiecywał pozytywne załatwienie egzaminu na prawo jazdy. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z korupcją KWP w Katowicach już od pięciu lat prowadzą śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach Osoby podejrzane w tym postępowaniu podejmowały się pośrednictwa w załatwieniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.


Sprawa cały czas jest rozwojowa. Tym razem policjanci zatrzymali byłego instruktora nauki jazdy. 72-letni mieszkaniec Pyskowic stanął już przed prokuratorem i usłyszał łącznie 12 zarzutów popełnienia przestępstw korupcyjnych, za które grozi mu do 8 lat więzienia. Ośmiu poderzanych w tej sprawie usłyszało już w sumie ponad 200 zarzutów. Na poczet przyszłych kar i grzywien stróże prawa zabezpieczyli u podejrzanych mienie, którego wartość przekracza 100 tys. zł. Śledczy przewidują kolejne zatrzymania.


jaz


zdjęcie: http://slaska.policja.gov.pl

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0