Korupcja w Katowicach. Zatrzymany były instruktor

zatrzymanie instruktora nauki jazdy przez policję

Śląscy policjanci zatrzymali byłego już instruktora nauki jazdy. Powołując się na swoje znajomości, obiecywał pozytywne załatwienie egzaminu na prawo jazdy. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z korupcją KWP w Katowicach już od pięciu lat prowadzą śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach Osoby podejrzane w tym postępowaniu podejmowały się pośrednictwa w załatwieniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Sprawa cały czas jest rozwojowa. Tym razem policjanci zatrzymali byłego instruktora nauki jazdy. 72-letni mieszkaniec Pyskowic stanął już przed prokuratorem i usłyszał łącznie 12 zarzutów popełnienia przestępstw korupcyjnych, za które grozi mu do 8 lat więzienia. Ośmiu poderzanych w tej sprawie usłyszało już w sumie ponad 200 zarzutów. Na poczet przyszłych kar i grzywien stróże prawa zabezpieczyli u podejrzanych mienie, którego wartość przekracza 100 tys. zł. Śledczy przewidują kolejne zatrzymania.

jaz

zdjęcie: http://slaska.policja.gov.pl

Wasze komentarze (4)

  1. Panie Dyr. WORD Z.Góra jak Pan to robi, że w WORD którym Pan kieruje są kolejki na egz. praktyczny od 3-4 tyg. tyle samo czekało się gdy był bum na prawo jazdy, czy to czas niezbędny dla kursanta żeby skruszał, zapomniał czego się nauczył i odwiedzał WORD jak najczęściej a może to pozycja monopolisty nakazuje wykazać siłę i potęgę instytucji. Ludzi mniej a kolejki czasami nawet są dłuższe jak bywały w przeszłości Jak Pan to robi? Jest Pan Dyrektorem ambitnym i sądzę że znajdzie rozwiązanie tej sprawy ale nie trzeba myśleć TAK JAK CHCIELI BY PRACOWNICY ale tak jak wasi klienci, to WY im służycie a nie odwrotnie
    • chryste panie. 5 lat prowadzić śledztwo ? boje się liczyć ile to już wydano na wynagrodzenia dla sędziów. Jak dobrze pójdzie to taki sędzia tylko dzięki tej sprawie dotrwa do swojej 40stki i przejdzie na wcześniejszą emeryturę około 5 000 zł netto. A w tym samym czasie na miliardy jest oszukiwane państwo polskie przez inne firmy.

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.