Tzw. zespół roboczy po raz kolejny spotkała się w resorcie transportu, aby doprecyzować ostatecznie zmiany w ustawie i przedstawić gotowy projekt nowemu szefowi sejmowej komisji infrastruktury.

Od 19 czerwca funkcję przewodniczącego sejmowej komisji infrastruktury objął poseł PO Stanisław Żmijan, który dotychczas był zastępcą przewodniczącego tej komisji. Dzień później ze Żmijanem spotkali się przedstawiciele tzw. zespołu roboczego działającego na rzecz ustalenia korzystnych dla branży szkolenia kierowców zmian w ustawie o kierujących. W spotkaniu udział z posłem wzięli przedstawiciele resortu (Andrzej Bogdanowicz, dyrektor Departamentu Transportu Drogowego, Monika Panasiuk, Wydział Kierowców w DTD) i przedstawiciele kliku organizacji społecznych branży szkoleniowej (Roman Stencel i Zbigniew Popławski, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców; Grzegorz Jarząbek, Liga Obrony Kraju; Jan Domasik i Wojciech Góra, Polska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców; Krzysztof Szymański, Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców).


W rozmowie z posłem Bogdanowicz zaznaczył, że proponowane przez zespół roboczy regulacje są akceptowane przez resort transportu i są kompatybilne z kierunkowymi zmianami. ¬- Wskazaliśmy na głęboki kryzys w branży OSK spowodowany niżem demograficznym i związaną z nim nadmierną podażą usług szkoleniowych w stosunku do potrzeb (popytu) na rynku uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami - czytamy w zredagowanej przez Romana Stencla relacji. ¬- Podnosiliśmy, że pilne uchwalenie postulowanych zmian stanowiłoby przysłowiową „iskierkę nadziei” dla sporej rzeszy przedsiębiorców prowadzących OSK, z których wielu zawiesiło działalność gospodarczą i poważnie rozważa rezygnację z jej kontynuacji ze względu na nieopłacalność ekonomiczną!


Uczestnicy spotkania nie omieszkali zapytać posła, kiedy można się spodziewać numeru druku sejmowego. Żmijan - jak relacjonują szkoleniowy - wspomniał, że przekonuje go prezentowana argumentacja i rozumie powagę sytuacji środowiskowej, więc postara się o możliwie jak najrychlejsze wszczęcie procedury legislacyjnej przedłożonego projektu ustawy.


 


Oprac. Maciej Piaszczyński


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0