Nie minęło 4 dni jak informowaliśmy (link tutaj) o incydencie z udziałem 84-letniego kierowcy, który nie do końca panował nad swoim pojazdem i tym co się wokół niego dzieje. W dniu dzisiejszym funkcjonariusze wrzucili do sieci kolejne nagranie, które mrozi krew w żyłach. fot. Policja

  • Do KMP w Gorzowie Wielkopolskim zgłosił się, mężczyzna, który był świadkiem skrajnie niebezpiecznego zachowania na drodze.
  • Dzięki nagraniu z wideorejestratora nagrał on film na którym kierujący Fordem Ka Cabrio łamie dwukrotnie przepisy.
źródło Policja
Na nagraniu widać jak kierowca Forda zjeżdżając z ronda Górczyńskiego nie ustępuje pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście. Chwilę później, kilkadziesiąt metrów dalej ten sam kierowca nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej wskazującej czerwony kolor - przejechał przez kolejne przejście dla pieszych na którym także już byli piesi.

Kierujący Fordem Ka to 76-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a w związku ze stworzeniem rażącego zagrożenia bezpieczeństwa na drodze został wobec niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Policjantom, w wyciągnięciu konsekwencji wobec nieodpowiedzialnego kierowcy pomogło nagranie przekazane przez świadka. To dowód, który jest bardzo przydatny w prowadzonym postępowaniu. Jeżeli kierowca Forda wcale nie miał gorszego dnia tylko jazda na nagraniu to jego codzienność to lepiej dla niego i wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego, aby nigdy już nie wsiadał za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0