Starszy mężczyzna potrącił kobietę na przejściu. Tylko niewielka prędkość pojazdu sprawiła, że kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. fot. Policja

  • Do zdarzenia doszło 4 października na jednym z przejść dla pieszych w Świebodzinie
  • Kobieta prawidłowo przechodząca przez przejście dla pieszych została potrącona przez kierującego Polonezem, 84-letni mężczyzna potrącił piszą gdy ta już prawie z niego zeszła
  • Kobieta była z pewnością widoczna z daleka, ponadto miała rozłożony nad głową parasol w jaskrawym kolorze.
  • Piesza nie odniosła poważnych obrażeń
  • Policja odstąpiła od ukarania 84-latka mandatem, ale zamiast tego zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a sprawą ostatecznie zajmie się sąd.
Oglądając powyższy film można odnieść wrażenie, że kierowca był w kompletnym amoku i nie panował w ogóle nad tym co się dzieje tuż przed maską jego samochodu.

Starsi kierowcy mają niższy poziom koncentracji i później reagują na to, co się wydarzy na drodze - zdobyte na przełomie wielu lat doświadczenie nakazuje im z tego powodu jeździć wolniej.

Owszem, zdarza się, że niejeden starszy kierowca jeździ lepiej niż ten, który ma kilkadziesiąt lat mniej. Niestety bywa również tak, że starszy kierowca mimo wolnej prędkości nie panuje nad pojazdem i tym co się wokół niego dzieje - wtedy należy zastanowić się czy jazda w takim stanie, wieku będzie bezpieczna dla jego samego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0