Kolejni kursanci nabrani na zakupy grupowe?

nauka jazdy

– Ofertę znalazłam na portalu groupon. Cena była konkurencyjna, więc się skusiłam. Jednak kiedy zaczęłam kurs, szybko okazało się, że nie spełnia oczekiwań moich i siostry – powiedziała dziennikarzom Kuriera Lubelskiego kursantka Magda. – Chętnych na jazdy było tak wielu, że trzeba było dopłacać do wykupionych już godzin, albo czekać dwa tygodnie, żeby pojeździć autem – podkreślała.

Na tym nie koniec. Kursantki wśród zarzutów wobec ośrodka wymieniały m.in. wydawanie zaświadczeń o ukończeniu kursu, zanim faktycznie się go ukończyło, brak teoretycznego egzaminu wewnętrznego, załatwianie prywatnych spraw podczas kursów, czy groźba cofnięcia zaświadczenia o ukończeniu nauki w OSK.

Z zarzutami nie zgadza się właściciel OSK Relax, Ireneusz Basek: – Firma jest zarejestrowana w Kalinówce i właśnie tam działa. O żadnych przewinieniach nie ma mowy, informacje tych pań są wyssane z palca – przekonywał dziennikarzy Kuriera Lubelskiego.

Kursantki jednak nigdy nie widziały biura w Kalinówce, chociaż była o nim mowa w ogłoszeniu. Jak wspominają – w ofercie było napisane, że kurs odbywa się w Kalinówce, tam gdzie zarejestrowane jest biuro. Co więcej, firma deklarowała, że dowozi kursantów na miejsce. Tymczasem wszystkie kursy teoretyczne odbywają się w wynajętym pomieszczeniu, w szkole przy Drodze Męczenników Majdanka 27.

Właściciel OSK wspomina, że sala przy Drodze Męczenników Majdanka jest wykorzystywana do spotkań uzupełniających, zajęcia teoretyczne odbywają się w Kalinówce, przy ul. Dwie Topole 4, a 10 zł trzeba dopłacić żeby jeździć skodą taką jak w trakcie egzaminu.

Jak poinformowała dziennikarzy Kuriera Joanna Bobowska z biura prasowego Urzędu Miasta – Zgodnie z ustawą Prawo o Ruchu Drogowym, OSK szkolący na terenie miasta Lublin powinien być wpisany do ewidencji działalności w tym mieście. Powinien mieć biuro, salę i plac manewrowy również na terenie miasta. OSK Relax, był wpisany do tej ewidencji w 2010 r. i figurował w niej 3 miesiące. Później – według informacji magistratu – właściciel ośrodka wycofał się z tej działalności i ją wykreślił.

Wynikałoby z tego, że ośrodek podlega staroście powiatu lubelskiego. Według Wydziału Komunikacji, Transportu i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Lublinie – Ireneusz Basek złożył wniosek 27 listopada 2008 r. Zarejestrował firmę w Kalinówce, od tamtej pory działa cały czas. Stanisław Buda z Wydziału Komunikacji, Transportu i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Lublinie twierdzi na łamach Kuriera, że ostatni raz OSK Relax kontrolowany był w roku 2009. Od tamtej pory właściciel jest nieuchwytny.

Źródło: Kurier Lubelski

 

35 komentarzy do “Kolejni kursanci nabrani na zakupy grupowe?”

    1. @tomak, prawda jest taka, że p…isz smutki. Jak widać idea zakupów grupowych nie sprawdza się w przypadku nauki jazdy, ale nie tylko. Zakupy grupowe są dobre dla produktów czy usług wysokomarżowych. Czy lekcje jazdy takie są? Przy obecnych cenach większość szkół jazdy funkcjonuje „od pierwszego, do pierwszego”, nie ma mowy o dodatkowych inwestycjach, właściciele i instruktorzy boją się usterki pojazdu szkoleniowego, bo za co będą naprawiać. A tutaj widać mega matematyczne głowy jeszcze z tych żałośnie niskich cen za kursy schodzą już poniżej dna.

     1. Założeniem zakupów grupowych jest wypromowanie marki, przede wszystkim wśród ludzi, którzy jej nie znają. Ale coś za coś. Ta promocja polega na tym, że na niej się nie zarabia, albo minimalnie. Ale „mądry” polaczek nie dość, że schodzi z ceny o połowę, to próbuje na tym jeszcze coś ukręcić. Może dobrym krokiem byłyby zajęcia teoretyczne w promocyjnej cenie, których koszt jest nieporównywalnie mniejszy niż koszt lekcji praktycznych. Przy kosztach prowadzonej działalności czyli osk, prowadzenie kursu za 600 czy 700 zł prowadzi do jednego – kombinacje, oszukiwanie klienta itp.

    2. Głupot tu wypisane co nie miara baba się poskarżyła bo miała zły dzień ,załatwianie prywatnych spraw instruktorów i kursantów norma u wszystkich zawsze się instruktor pyta czy to nie problem a o wypisanie kwitów że ukończony kurs większość prosi wcześniej co by sobie zostawić godzinki przed egzaminem , teoria hmm też na porządku dziennym jeśli ktoś potrzebuje więcej teorii nikt mu nie zakaże posiedzieć na godzinach u innych grup a tak to większość osób ucieka przed czasem z nich bo i tak ogląda się tam 4 zajebiście nudne filmy 😀 tak więc pani co się wypłakała ze wszystkiego w artykule pewnie nie zdała i musiała odreagować 😀

     1. Zakupy grupowe sprawdzają się w usługach, w których klient „wróci”. np. fryzjer itp. DO OSK klient raczej nie wraca (no chyba że nie zda – tutaj też jest pole do popisu, aby go zbyt dobrze nie nauczyć). Podziwiam tych, którzy oferują prawo jazdy za 600 – 700 zł. To strzał we własna stopę.

      1. Zakupiłem „promocyjny” kurs na Groupon dla syna z okazji 18-tych urodzin i był to największy błąd!!!! Szkoła jazdy OKK Szkolmot Marek Taczkowski w Bydgoszczy zaoferowała swoje szkolenie dla kursantów-według właściciela Pana Marka Taczkowskiego korzystają z nich chciwi,pazerni,wyrachowani i skąpi ludzie!!! Co za obłuda…sprzedaje kursy po zaniżonych cenach 790zł,a potem obraża kursantów którzy skorzystali z oferty!!!

       1. Syn po 30 godzinach teorii i 15 godzinach jazdy nie widział nawet placu manewrowego na oczy!!! Sposób szkolenia przez właściciela,który nazywa siebie również instruktorem odbiega od normalnych sposobów.Wyzwiska,poniżanie itd to norma!!! Wypowiedziałem umowe w trakcie jego szkolenia domagajac sie zwrotu pieniedzy miedzy kwota wpłacona a wykorzystaną-zgodnie z prawem!!! Właściciel Szkolmot Marek Taczkowski stwierdził,iż kurs zakupiony na Grouponie nie podlega zwrotowi.Byłem u prawnika i kazdy kursant ma mozliwosc zmiany szkoły jazdy domagajac sie zwrotu pieniedzy za niewykorzystane godziny!!! W lipcu złozyłem pozew cywilny przeciwko włascicielowi OKK Szkolmot Marek Taczkowski!!! Na forum aż huczy od wpisów na temat Szkolmot!!! Czy macie podobne doswiadczenia???

        1. Ania Bydgoszcz - prawdziwa

         A moim zdaniem chłopczyk o nazwie Jacek Alichniewicz powinien zostać pozwany do sądu o zniesławienie za te wszystkie niezgodne z prawdą opinie na temat Szkolmotu na wielu forach. Również kupiłam kupon zniżkowy i uważam, że szkoła bardzo dobrze przygotowała mnie do egzaminu. W obecnych czasach ludzie mają natomiast problem z tym, że wszystko chcą mieć po najmniejszej linii oporu – co zresztą widać dalej po egzaminach.
         Wyjeździłam wszystkie godziny, a na placu manewrowym byłam tyle razy, ile chciałam – jestem już po zdanym egzaminie.
         A synowi Alichniewicza współczuję takiego ojca, bo raczej prawdziwego życia przez tego typu postępowanie to go nie nauczy…

        2. Zgadzam sie, kurs u niego o strata czasu. Jeździ sam- nie ma innych pracowników. Wiecznie sie spóźnia, można czekać 30 minut na niego, krzyczy, wyzywa, szarpie, agresywny, podły i nie ma granic. UWAŻAJCIE NA SZKOLMOT MAREK TACZKOWSKI TO DEBIL I WARIAT

       2. Właściciel Szkolmot Marek Taczkowski swoich kursantów ma w….d. Wypowiedź właściciela SZKOLMOT o potencjalnych kursantach !!!! Zanim kupi Pan zniżkowy voucher radzę się bardzo dobrze zastanowić. Prezenty powinien Pan robić w supermarkecie, Dlatego jeszcze raz powtarzam zanim zakupi Pan kupon na stronie zakupów grupowych dot. kursu na prawo jazdy proszę się 5 x zastanowić. Robiąc prezent swojemu synowi był Pan pazerny, skąpy, chciwy, wyrachowany itd. To straszne za kogo własciciel szkoły jazdy OKK Szkolmot Marek Taczkowski uważa swoich kursantów,którzy zakupili kurs na Grouponie!!!! Oferuje swoje usługi,a później wyzywa swoich klientów,którzy wydali niejednokrotnie ciężko zbierane pieniądze żeby zdobyć wymarzone prawo jazdy od pazernych,wyrachowanych,skąpych,chciwych itd ludzi!!! Szok!!! jak można być takim dwulicowym!!! Omijacie tę szkołę jazdy….jest wiele innych normalnych

        1. Do wiadomości potencjalnych kursantów. W lipcu w Sądzie został złożony pozew przeciwko OKK Szkolmot Marek Taczkowski o należny zwrot pieniędzy wraz z odsetkami. Sąd po rozpoznaniu sprawy w grudniu 2012 roku uznał OKK Szkolmot Marek Taczkowski za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu wyczerpującego znamiona występku z art. 297 § 1 Kodeksu karnego i za to na podstawie art. 297 § 1 kk w zw. z art. 11 § 3 kk skazuje go na karę grzywnę w wysokości 50 (piećdziesięciu) stawek dziennych, przyjmując, iż jedna stawka dzienna równoznaczna jest kwocie 46 (czerdziestu sześciu) złotych. Ponadto zasądza od oskarżonego Marka Taczkowskiego na rzecz Jacka Alichniewicza kwotę 1000 (tysiąca) złotych tytułem zwrotu kosztów procesu.

        2. Prawdziwa wypowiedź właściciela Ośrodka Kształcenia Kierowców Szkolmot Marek Taczkowski
         Zanim kupi Pan/Pani zniżkowy voucher na stronie zakupów grupowych, radzę się bardzo dobrze zastanowić. Po bombie atomowej samochód jest najniebezpieczniejszą bronią. Prezenty powinien Pan/ni robić swojemu dorastającemu synowi/córce w supermarkecie, to nie będzie miał Pan/ni złudzeń. Sprzedając te kupony robimy gest w stosunku do osób, które chcą się nauczyć, a prawo jazdy jest im potrzebne do znalezienia pracy, to jest inwestycja w siebie na całe życie. Pan i Pana syn/córka jeszcze tego nie rozumiecie.
         Verte…

         1. Pieniądze nie są najważniejsze, dlatego liczba miejsc była ograniczona. A Pana/ni syn/córka zmarnował voucher. Dlatego jeszcze raz powtarzam zanim zakupi Pan/ni kupon na stronie zakupów grupowych dot. kursu na prawo jazdy proszę się 5 razy zastanowić. Na drodze obowiązuje zasada jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
          Verte…

          1. To nie jest okazja tylko ukłon w stosunku do młodych, ambitnych, pracowitych, uczciwych, sumiennych, lojalnych młodych ludzi chcących się czegoś nauczyć. Pan/ni nie przemyślał/a Pan/Pani tego co jest ważne!
           Verte…

           1. O.K.K.Szkolmot

            Proszę pamiętać, że kursant ma nie tylko praw, ale i obowiązki. W grupie są wszyscy równo traktowani, ponieważ wszyscy mają ten sam cel : nauczyć się kierować pojazdem silnikowym korzystając z doświadczenia i wiedzy osób, które mają odpowiednie uprawnienia.
            Właściciel OKK Szkolmot Marek Taczkowski
            Ps. to jest pełna wypowiedz Właściciela Ośrodka Kształcenia Kierowców Szkolmot Marek Taczkowski
            NIEŁADNIE WYPISYWAĆ ZDANIA WYRWANE Z KONTEKSTU ( delikatnie powiedziane)
            Dlaczego jest Pan/ Pani tak zazdrosny/a i maniakalnie zawistny/a?

            1. O,K.K. Szkolmot

             Mam nadzieje, że opinia sfrustrowanej życiem osoby, chcącej się wyładować swoje emocje, łudząc się że nie zostanie rozpoznany/na, nie przesłoni Państwu argumentu w postaci kilku tysięcy zadowolonych kierowców, którzy pod naszymi skrzydłami nauczyli się bardzo dobrze kierować pojazdem silnikowym , przez wiele lat istnienia Ośrodka Kształcenia Kierowców Szkolmot Marek Taczkowski
             Z poważaniem
             O.K.K. SZKOLMOT Marek Taczkowski

           2. Na kurs poszłam ponieważ znalazłam okazyjną ofertę na GRUPONIE. Chciałam zaoszczędzić a jednocześnie przysporzyłam sobie tyle nerwów, stwierdzam teraz że nie było warto. Nerwy, poniżanie i wyśmiewanie. Nawiązując do osób, które kupiły grupon (m.in. ja) były osobno wyśmiewane mianowicie,że było im szkoda kasy, że są pazerne bo kupiły sobie „okazje” na tańszy kurs. NIKOMU NIE POLECAM TEJ SZKOŁY. NIKOMU!

           3. Witam, Ja rowniez uczeszczalam na kurs prawa jazdy kat. B w OKK Szkolmot. Nie rozumie opinii innych kursantow, ktorzy narzekaja na szkolenie. Ja bardzo milo wspominam nauke. Wszystko zalezy od podejscia. Uwazam, ze szkolenie bylo bardzo profesjonalne. Instruktor ma duza wiedze, ktora potrafi dobrze przekazac. Co do terminow zajec mozna sie bylo dogadac. Mi to odpowiadalo, bo mam elastyczny czas pracy. Atmosfera w aucie jak i na zajeciach teoretycznych byla bardzo mila. Wszytkie niejasnosci byly na bezaco omawiane. Wszystkim polecam szkolenie w Szkolmocie!!! Czeka Was rzetelne szkolenie w milej atmosferze!! Polecam.

           4. Wypowiedź właściciela SZKOLMOT o potencjalnych kursantach !!!! Zanim kupi Pan zniżkowy voucher radzę się bardzo dobrze zastanowić. Prezenty powinien Pan robić w supermarkecie, Dlatego jeszcze raz powtarzam zanim zakupi Pan kupon na stronie zakupów grupowych dot. kursu na prawo jazdy proszę się 5 x zastanowić. Robiąc prezent swojemu synowi był Pan pazerny, skąpy, chciwy, wyrachowany itd. To straszne za kogo własciciel szkoły jazdy OKK Szkolmot Marek Taczkowski uważa swoich kursantów,którzy zakupili kurs na Grouponie!!!! Oferuje swoje usługi,a później wyzywa swoich klientów,którzy wydali niejednokrotnie ciężko zbierane pieniądze żeby zdobyć wymarzone prawo jazdy od pazernych,wyrachowanych,skąpych,chciwych itd ludzi!!! Szok!!! jak można być takim dwulicowym!!! Omijacie tę szkołę jazdy….jest wiele innych normalnych

            1. Aniu czy to ty jesteś mężczyzną, a może Jackiem ? Ja uczęszczałam na kurs dokształcający w O.K.K. Szkolmot Marek Taczkowski i nie zgadzam się z tobą. Zdałam za 4 razem. W innej Szkole jazdy nauczyli mnie różnych trików na placyku. Było 100 % uczciwości, ale zapomnieli powiedzieć , że mają 10 % skuteczności, ale było bezzz stresu (czułam się jak w 7 niebie, no i witaj królowo trafiłam na egzaminatorkę, która mogła by być moją córką, była pod jakimś napięciem no i masz babo placek z dżżżemem). Myślałam , że się nie nadaję, ale Dziadek Marek ze Szkolmotu ze stoickim spokojem wszystko mi wytłumaczył. Aniu czy to ty jesteś Tomkiem, a morze Jackiem ? Szkolmot Marek Taczkowski jest OK!

           5. Wypowiedź włascieila Szkolmot o kursantach którzy zakupili kurs na Groupon:
            Wypowiedź właściciela SZKOLMOT o potencjalnych kursantach !!!! Zanim kupi Pan zniżkowy voucher radzę się bardzo dobrze zastanowić. Prezenty powinien Pan robić w supermarkecie, Dlatego jeszcze raz powtarzam zanim zakupi Pan kupon na stronie zakupów grupowych dot. kursu na prawo jazdy proszę się 5 x zastanowić. Robiąc prezent swojemu synowi był Pan pazerny, skąpy, chciwy, wyrachowany itd. To straszne za kogo własciciel szkoły jazdy OKK Szkolmot Marek Taczkowski uważa swoich kursantów,którzy zakupili kurs na Grouponie!!!! Oferuje swoje usługi,a później wyzywa swoich klientów,którzy wydali niejednokrotnie ciężko zbierane pieniądze żeby zdobyć wymarzone prawo jazdy od pazernych,wyrachowanych,skąpych,chciwych itd ludzi!!! Szok!!! jak można być takim dwulicowym!!! Omijacie tę szkołę jazdy….jest wiele innych normalnych

           6. Wypowiedź właściciela SZKOLMOT o potencjalnych kursantach !!!! Zanim kupi Pan zniżkowy voucher radzę się bardzo dobrze zastanowić. Prezenty powinien Pan robić w supermarkecie, Dlatego jeszcze raz powtarzam zanim zakupi Pan kupon na stronie zakupów grupowych dot. kursu na prawo jazdy proszę się 5 x zastanowić. Robiąc prezent swojemu synowi był Pan pazerny, skąpy, chciwy, wyrachowany itd. To straszne za kogo własciciel szkoły jazdy OKK Szkolmot Marek Taczkowski uważa swoich kursantów,którzy zakupili kurs na Grouponie!!!! Oferuje swoje usługi,a później wyzywa swoich klientów,którzy wydali niejednokrotnie ciężko zbierane pieniądze żeby zdobyć wymarzone prawo jazdy od pazernych,wyrachowanych,skąpych,chciwych itd ludzi!!! Szok!!! jak można być takim dwulicowym!!! Omijacie tę szkołę jazdy….jest wiele innych normalnych

            1. Prawdziwa wypowiedź właściciela Ośrodka Kształcenia Kierowców Szkolmot Marek Taczkowski Zanim kupi Pan/Pani zniżkowy voucher na stronie zakupów grupowych, radzę się bardzo dobrze zastanowić. Po bombie atomowej samochód jest najniebezpieczniejszą bronią. Prezenty powinien Pan/ni robić swojemu dorastającemu synowi/córce w supermarkecie, to nie będzie miał Pan/ni złudzeń. Sprzedając te kupony robimy gest w stosunku do osób, które chcą się nauczyć, a prawo jazdy jest im potrzebne do znalezienia pracy, to jest inwestycja w siebie na całe życie. Pan i Pana syn/córka jeszcze tego nie rozumiecie. Verte…

             1. Pieniądze nie są najważniejsze, dlatego liczba miejsc była ograniczona. A Pana/ni syn/córka zmarnował voucher. Dlatego jeszcze raz powtarzam zanim zakupi Pan/ni kupon na stronie zakupów grupowych dot. kursu na prawo jazdy proszę się 5 razy zastanowić. Na drodze obowiązuje zasada jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Verte…

              1. To nie jest okazja tylko ukłon w stosunku do młodych, ambitnych, pracowitych, uczciwych, sumiennych, lojalnych młodych ludzi chcących się czegoś nauczyć. Pan/ni nie przemyślał/a Pan/Pani tego co jest ważne! Verte…

               1. O.K.K. Szkolmot

                Proszę pamiętać, że kursant ma nie tylko praw, ale i obowiązki. W grupie są wszyscy równo traktowani, ponieważ wszyscy mają ten sam cel : nauczyć się kierować pojazdem silnikowym korzystając z doświadczenia i wiedzy osób, które mają odpowiednie uprawnienia. Właściciel OKK Szkolmot Marek Taczkowski Ps. to jest pełna wypowiedz Właściciela Ośrodka Kształcenia Kierowców Szkolmot Marek Taczkowski NIEŁADNIE WYPISYWAĆ ZDANIA WYRWANE Z KONTEKSTU ( delikatnie powiedziane) Dlaczego jest Pan/ Pani tak zazdrosny/a i maniakalnie zawistny/a? Verte….

                1. O.K.K. Szkolmot

                 Mam nadzieje, że opinia sfrustrowanej życiem osoby, chcącej się wyładować swoje emocje, łudząc się że nie zostanie rozpoznany/na, nie przesłoni Państwu argumentu w postaci kilku tysięcy zadowolonych kierowców, którzy pod naszymi skrzydłami nauczyli się bardzo dobrze kierować pojazdem silnikowym , przez wiele lat istnienia Ośrodka Kształcenia Kierowców Szkolmot Marek Taczkowski Z poważaniem O.K.K. SZKOLMOT Marek Taczkowski

               2. To jest prowokacja !!!!!!!!!”Pokonaj złych ludzi swym opanowaniem. Nie daj się im wyprowadzić z równowagi. Jeśli są złośliwi, nie bądź złośliwy w zamian. Jeśli wściekły pies ugryzie cię, a ty ugryziesz go w odwecie sam staniesz się psem.” BUDDA. Szkolmot to najskuteczniejszy OSK w Bydgoszczy

               3. To jest prowokacja !!!!!!!!!”Pokonaj złych ludzi swym opanowaniem. Nie daj się im wyprowadzić z równowagi. Jeśli są złośliwi, nie bądź złośliwy w zamian. Jeśli wściekły pies ugryzie cię, a ty ugryziesz go w odwecie sam staniesz się psem.” BUDDA. Szkolmot to najskuteczniejszy OSK w Bydgoszczy

                1. Panie Marku głowa do góry tak to jest, jak tylko „dzieci” mają rację. Wychowanie bezstresowe pomyliło się Rodzicom z wychowaniem bez dyscypliny! W szkołach nauczyciel jest nikim, dorośli tylko marnują powietrze…. Tylko taki rodzic nie spodziewa się, że i to obróci się również przeciwko niemu… Szkoła SZKOLMOT świadczy profesjonalną naukę na najwyższym poziomie. Profesjonalizm nie polega na trzymaniu palca w d…., uśmiechaniu się i znoszeniu fochów gówniarzy. Jak się komuś wydaje, że wie lepiej niż doświadczony kierowca to tylko żal, że zamiast w czepku nie urodził się z prawo jazdy.

               4. Pingback: Public Health Degree in Africa

Dodaj komentarz