Kolejne zarzuty w sprawie łapówek w ostrołęckim WORD. Egzaminator za kratkami

Sąd Najwyższy

Zarzuty usłyszeli też kursanci. Zdzisław G., 55-letni ostrołęczanin, były egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, pozostanie w areszcie. Przypomnijmy, że Zdzisław G. został zatrzymany pod koniec lutego i aresztowany wówczas na trzy miesiące. Teraz sąd przedłużył mu areszt – o kolejne trzy miesiące. A prokuratura postawiła w międzyczasie kolejne zarzuty.

Prokuratura zarzuca Zdzisławowi G. przyjmowanie łapówek. Miał to robić wielokrotnie w latach 2007-2008. Zaraz po zatrzymaniu usłyszał 15 zarzutów korupcyjnych. Teraz jest już podejrzany o 22 takie czyny. Za wzięcie łapówki grozi 8 lat więzienia. Zdzisław G. konsekwentnie nie przyznaje się do winy.

 W tej sprawie zarzuty: wręczania łapówek i powoływania się na wpływy usłyszał też szereg innych osób, głównie kursantów.

 To kolejna odsłona, prowadzonego przez ostrołęcką Prokuraturę Rejonową śledztwa, w sprawie nieprawidłowości w WORD.

 Pierwsze zatrzymania i pierwsze zarzuty – także dla egzaminatora, miały miejsce już ponad rok temu. Tamten wątek został przez prokuraturę zakończony – sprawa trafiła do sądu.

Najważniejsi z oskarżonych w tamtym wątku to Andrzej Cz., przasnyszanin pracujący jako egzaminator w ostrołęckim WORD i Stanisław W., właściciel jednej ze szkół nauki jazdy w Przasnyszu. Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu ich rozprawy.

Źródło: Tygodnik Ostrołęcki

 

Wasze komentarze (2)

  1. A czy wobec tego moga odebrać prawo jazdy osobom dającym łapówkę? Jak osobiście by to ode mnie zależało to nie zastanawiałbym się. Jakie zagrożenie na drodze powodują takie osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.