W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba wypadków, w których uczestniczą pojazdy szkoleniowe. Do kolejnych dwóch doszło w tym tygodniu.

Jeden z nich miał miejsce w pobliżu Małdyt (województwo warmińsko-mazurskie, powiat ostródzki). Doszło do niego we wtorek.


Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem nauki jazdy kursantka, skręcając na skrzyżowaniu w lewo, nie udzieliła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierowcy golfa.


W wyniku zderzenia i doznanych obrażeń ciała, dwie osoby jadące samochodem nauki jazdy (kursantka i instruktor) oraz jeden z pasażerów golfa trafili do szpitala.


Z kolei w środę wieczorem na ul. Zielnej we Włocławku autobus tamtejszego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego uderzył w tył elki.


- Wyjeżdżaliśmy z Zielnej, zatrzymaliśmy się przed znakiem ustąp pierwszeństwa, żeby skręcić w ulicę Leśną. Wtedy w tył naszego samochodu uderzył autobus - opisuje portalowi dziendobrywloclawek.pl instruktor, który w elce był razem z kursantem.


Z kolei MPK tłumaczy, że pojazd szkoleniowy najpierw zatrzymał się, a potem ruszył. Kierowca autobusu nie zdążył zahamować.


Najważniejsze, że nikt wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Jednak elka jest mocno pokiereszowana, została m.in. bez tylnej szyby.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0