Kolejna afera łapówkarska. Zatrzymano sześć osób

pieniądze

Podlascy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pośredniczenie w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy. Wszyscy usłyszeli już zarzuty płatnej protekcji, czworo z nich – udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane. Sprawa ma charakter rozwojowy a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zatrzymani (czterech mężczyzn i dwie kobiety) to mieszkańcy Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Serocka. Są podejrzani o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pośredniczenie w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego w Białymstoku, Łomży i Warszawie. Cała szóstka usłyszała już zarzuty popełnienia w latach 2011-2012 przestępstw płatnej protekcji.

Ponadto czterem osobom przedstawione zostały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. W stosunku do czterech zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze (poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policji). Dwie kolejne zostały doprowadzone do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Już od pewnego czasu sygnały w sprawie nieprawidłowości przy egzaminach na prawa jazdy odbywających się we wspomnianych WORD-ach docierały do funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Białymstoku.  Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

jaz

Wasze komentarze (14)

    • Zawód społecznego zaufania... a potem środowisko OSK musi "płacić"za to montowaniem kamer itp cudów... Mamy UE ale niestety daleko nam do standardów wyznaczonych przez Brukselę ! Panie Jarku Pan posprząta ten bajzel :P
  1. Poznacie ich po owocach, no i poznajemy, to kolejny przykład że nie są tam sami uczciwi ludzie jest tam wielu pazernych cwaniaków i z tego powodu werdykty tych Panów nie zawsze są uczciwe, a metody lewego zarabiania coraz bardziej wyrafinowane, a cena rośnie. Zastanawiam się ile przekrętów jest nieujawniona? Egzamin z założenia miał być sprawiedliwy i transparentny ale został ogrodzony wysokim płotem i barierkami żeby nikt i nic nie widział.Co za hipokryzja.
  2. Sceptyk ja popieram Kalego mimo że mam 60 lat jak jesteś taki mądry to wytłumacz mi staremu instruktorowi instytucja taka jak WORD rzeczywiście odgrodziła się płotem i ochroniarzami od swoich klientów czemu to ludzi ustawili w kolejkach bez względy na to czy mają kogo egzaminować czy nie Egzamin np. z teorii tylko w godz. porannych od 8-14 bo tak im wygodnie.

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.