Podlascy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pośredniczenie w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy. Wszyscy usłyszeli już zarzuty płatnej protekcji, czworo z nich - udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane. Sprawa ma charakter rozwojowy a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zatrzymani (czterech mężczyzn i dwie kobiety) to mieszkańcy Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Serocka. Są podejrzani o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pośredniczenie w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego w Białymstoku, Łomży i Warszawie. Cała szóstka usłyszała już zarzuty popełnienia w latach 2011-2012 przestępstw płatnej protekcji.


Ponadto czterem osobom przedstawione zostały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. W stosunku do czterech zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze (poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policji). Dwie kolejne zostały doprowadzone do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.


Już od pewnego czasu sygnały w sprawie nieprawidłowości przy egzaminach na prawa jazdy odbywających się we wspomnianych WORD-ach docierały do funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Białymstoku.  Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0