Policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali kobietę, która podczas praktycznego egzaminu na prawo jazdy zaproponowała egzaminatorowi 100 zł w zamian za „przymknięcie oka” za popełnienie ewentualnych błędów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w ostrowieckiej filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. Do egzaminu praktycznego na prawo jazdy przystępowała 38-letnia kobieta, mieszkanka powiatu lipskiego. W pewnym momencie zaproponowała egzaminatorowi korzyść majątkową, oświadczając, że „gdyby jej coś nie wyszło”, da mu 100 zł. Ten od razu poinformował kobietę, że jej zachowanie jest niezgodne z prawem i o zajściu powiadomił policję. Oczywiście cała sytuacja została zarejestrowana przez zamontowane w pojeździe kamery.


Śledczy przedstawili już kobiecie zarzut obietnicy wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną, w zamian za naruszenie przepisów prawa. Zatrzymana przyznała się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0