Najczęściej klient szkoły nauki jazdy ma od 25 do 34 lat i jest… kobietą! Połowa wszystkich kursantów nie ukończyła jeszcze 35. roku życia.
Tak wynika z raportu przygotowanego przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców (CEPiK) na temat szkolenia kierowców w latach 2007-2009. Z danych wynika, że na koniec 2009 roku w Polsce uprawnienia do prowadzenie pojazdów posiadało 10,5 mln mężczyzn i aż 6,2 mln kobiet. To oznacza, że kobiety stanowią 37 proc. wszystkich kierowców. A każdego roku liczba kobiet za kółkiem rośnie o1 proc. (w 2008 r. kobiety stanowiły 36 proc. wszystkich kierowców, a w 2007 – 35 proc.).
Co wiemy o kobietach kierowcach? Z informacji zebranych przez CEPiK wynika, że najczęściej za kółkiem można zobaczyć kobiety w wieku 25-34 lat (1,9 mln) oraz 35-44 lat (1,4 mln). Prawie 900 tys. kobiet kierowców nie ukończyło jeszcze 24. roku życia. Znacznie mniej, bo zaledwie 184 tys. kobiet powyżej 65. roku życia posiada uprawnienia do kierowania pojazdami.
Podobnie sytuacja wygląda wśród mężczyzn. Co czwarty kierowca jest w wieku 25-34 lat. Niespełna 2 mln kierowców znajduje się w przedziale wiekowym 35-44 lata.
Z raportu można odczytać także, kim są klienci ośrodków szkolenia kierowców. W 2009 roku najczęściej na kurs prawa jazdy zapisywały się kobiety w wieku 24-35 lat (178 tys.) oraz mężczyźni w tym samym wieku (148 tys.). Połowa wszystkich kursantów to osoby, które nie ukończyły jeszcze 35. roku życia. Wiedza o tym, kim są klienci OSK, jest dla branżowców na wagę złota. Dzięki niej właściciele szkół nauki jazdy mogą skuteczniej szukać klientów.
– Z raportu wynika, że większość klientów OSK to osoby młode, które na co dzień korzystają z nowoczesnych technologii i internetu. OSK, które chcą do nich dotrzeć, muszą iść z duchem czasu. Muszą mieć świadomość, że jeżeli nie ma ich w internecie, to tak jakby w ogóle nie istnieli – mówi Maciej Matuszak, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL. To z myślą o nich powinni tworzyć swoją ofertę, założyć własną stronę WWW lub skorzystać z gotowych rozwiązań, jakie daje Strefa OSK. Oczywiście nie można zapominać także o kursantach w starszym wieku, którzy są bardziej tradycyjni.
Ciekawostką jest fakt, że coraz więcej kobiet zdobywa uprawnienia tzw. kategorii ciężkiej, czyli zawodowe prawo jazdy (do końca 2009 roku kobietom wydano ponad 13,5 tys. uprawnień do kierowania samochodami ciężarowymi i autobusami).
mur
Pingback: aksara178 rtp
Pingback: เว็บตรง สล็อตออนไลน์
Pingback: produtos mais vendidos no clickbank
Pingback: cat888
Możliwość komentowania została wyłączona.