"Wierzymy, że pikiety w pozytywny sposób przyczynią się do poprawy niekorzystnych dla branży szkolenia kierowców zapisów w Ustawie o kierujących" - piszą przedstawiciele Stowarzysznia KIEROWCA.PL i deklarują pełne poparcie dla protestujących. 

Jako Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL oświadczamy, że w pełni solidaryzujemy się z działaniami protestacyjnymi podjętymi w dniach 19 i 21 marca przez środowisko szkoleniowców z Gdańska, Zielonej Góry i Piły. Wierzymy, że pikiety te w pozytywny sposób przyczynią się do poprawy niekorzystnych dla branży szkolenia kierowców zapisów w Ustawie o kierujących pojazdami i stosownych rozporządzeniach. Uważamy, że MTBiGM powinno wziąć pod uwagę głos tak licznej grupy przedsiębiorców, których pogłębiająca się trudna sytuacja zawodowa i brak wsparcia ze strony rządzących zmusiła do zamanifestowania swoich racji na ulicach miast.


Jako organizacja związana z branżą szkolenia kierowców, uważamy, że powinno się bezzwłocznie podjąć działania, które doprowadzą do naprawy sytuacji, którą dziś obserwujemy w na rynku szkolenia kierowców. Brak nadzoru merytorycznego nad bazą pytań egzaminacyjnych, problemy z komunikacją pomiędzy WORD-ami a starostwami, ograniczenia związane z dostępem do e-learningu i tworzenie ciągłych barier dla koncepcji dopuszczenia pojazdów należących do ośrodków szkoleniowych do egzaminu na prawo jazdy - to tylko część problemów, które zdaniem zarówno protestujących, jak i naszym należy rozwiązać. 


Jerzy Kociszewski
Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL 


 


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0