Dotarliśmy do dokumentów, które urząd miasta Warszawy przekazał właścicielom ośrodków podczas szkolenia, którego tematem były zmiany wynikające z wejścia w życie ustawy o kierujących. Z formularzy wynika, że kierownik ośrodka będzie musiał rozpisać z góry każdą godzinę kursu.

Uczestnikom spotkania w UM przedstawiono druki, na które składają się: karta informacyjna przeprowadzenia egzaminu wewnętrznego, Uzupełnienie danych w rejestrze przedsiębiorców prowadzących OSK, Karta informacyjna dotycząca rozpoczęcia szkolenia kursanta oraz Dane osób, które ukończyły kurs.


Największe kontrowersje wzbudza karta informacyjna dotycząca rozpoczęcia kursu. Jest to osobny arkusz, który ma być uzupełniany szczegółowymi danymi dotyczącymi każdego kursanta. Oprócz miejsc na dane osobowe, rodzaj kursu i czas jego rozpoczęcia, są również dwie tabele. Pierwsza z nich dotyczy zajęć teoretycznych. Kierownik ma tam wpisać datę, godzinę i miejsce prowadzenia kursu. Tu szkoleniowcy nie mają większych obiekcji, bowiem łatwo jest z reguły zaplanować wykłady, które zresztą odbywają się w większych grupach. Trudniej będzie jednak uzupełniania tabeli drugiej, gdzie podobne dane trzeba będzie wpisać dla zajęć praktycznych! Dodatkowo w rubryce z miejscem prowadzenia zajęć należy również wskazać, czy dana godzina zajęć odbywa się w mieście, czy na placu. W przypadku prowadzenia zajęć na placu manewrowym urzędnicy żądają również wpisania jego dokładnej lokalizacji.


Zapraszamy do pobrania umieszczonych pod tekstem projektów i komentowania ich na naszej stronie.


 red


Czy istotnie od lutego będziesz musiał rozpisywać każdą godzinę kursu? Co na ten temat sądzą prawnicy oraz ministerstwo? Na te pytania odpowiemy w grudniowym numerze „Szkoły Jazdy”.

aaa

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0