"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" - tak nazywa się nowa kampania społeczna śląskiej policji, katowickiego WORD-u i tamtejszego Związku Motorowego. Niedoświadczeni użytkownicy aut będą mogli przejść specjalne szkolenia. Za darmo.

Szkolenia skierowane są do kierowców od 18 do 25 roku życia. Warunek jest jeden: muszą posiadać prawo jazdy kategorii B. Szkolenia odbywają się dwa razy w miesiącu na terenie WORD Katowice. 


Czego można się na nich nauczyć? Ćwiczona jest bezpieczna jazda samochodem, czas reakcji kierowcy oraz odpowiednie zachowanie użytkowników dróg podczas wypadków.


- Celem prowadzonych szkoleń jest uświadomienie młodemu kierowcy jego ograniczonych umiejętności kierowania pojazdem, dążenie do obniżenia jego jego skłonności do podejmowania ryzyka drogowego oraz wskazanie skutków szybkiej i brawurowej jazdy pojazdem - mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach Roman Bańczyk. - Chodzi o to, żeby pobudzić wyobraźnię kierowcy oraz zwrócić uwagę na konsekwencje wypadków drogowych.


Każda osoba, która chce wziąć udział w szkoleniu musi najpierw się zgłosić. Można to zrobić drogą telefoniczną (tel:32 200 11 33) lub przez internet ([email protected]).


Pierwsze zajęcia odbyły się 18 sierpnia.


 


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0