Jerzy Szmit zajmie się transportem

Jerzy Szmit

Znamy już nazwisko wiceministra infrastruktury i budownictwa, odpowiedzialnego za transport, czyli obszar, w którym znajdują się również sprawy związane ze szkoleniem i egzaminowaniem kandydatów na kierowców. Został nim Jerzy Szmit.

Jego nominacja wywołała pewne kontrowersje. Okazuje się, że wiceminister, lider Prawa Sprawiedliwości na Warmii i Mazurach już dwukrotnie stracił prawo jazdy.

Jerzy Szmit urodził się w 1960 r. w Olsztynie. Działał w Niezależnym Stowarzyszeniu Studentów, w stanie wojennym został internowany. Po zmianie ustrojowej działał m.in. w Porozumieniu Centrum, Unii Polityki Realnej, Ruchu Społecznym AWS i Przymierzu Prawicy, z którego przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości.

W 1999 r. był pierwszym marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego wybranym przez koalicję AWS-UW-PSL. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat senatora w okręgu olsztyńskim. W Senacie był przewodniczącym komisji samorządu terytorialnego i administracji publicznej. Z kolei w 2011 r. z powodzeniem wystartował do Sejmu. W ostatnich wyborach parlamentarnych Jerzy Szmit nie brał udziału.

jaz

Wasze komentarze (5)

      • pewnie punkty.... trzeba zapier**ać :) ojjj jestem ciekaw zmian 2016 rok... wg RMF FM przepisy ze stycznia 2016 nie wejdą w zycie bo wg ministra to tzw. trup w szafie :)))))))))))))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.