Znamy już nazwisko wiceministra infrastruktury i budownictwa, odpowiedzialnego za transport, czyli obszar, w którym znajdują się również sprawy związane ze szkoleniem i egzaminowaniem kandydatów na kierowców. Został nim Jerzy Szmit.

Jego nominacja wywołała pewne kontrowersje. Okazuje się, że wiceminister, lider Prawa Sprawiedliwości na Warmii i Mazurach już dwukrotnie stracił prawo jazdy.


Jerzy Szmit urodził się w 1960 r. w Olsztynie. Działał w Niezależnym Stowarzyszeniu Studentów, w stanie wojennym został internowany. Po zmianie ustrojowej działał m.in. w Porozumieniu Centrum, Unii Polityki Realnej, Ruchu Społecznym AWS i Przymierzu Prawicy, z którego przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości.


W 1999 r. był pierwszym marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego wybranym przez koalicję AWS-UW-PSL. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat senatora w okręgu olsztyńskim. W Senacie był przewodniczącym komisji samorządu terytorialnego i administracji publicznej. Z kolei w 2011 r. z powodzeniem wystartował do Sejmu. W ostatnich wyborach parlamentarnych Jerzy Szmit nie brał udziału.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0