Zgierscy policjanci zatrzymali pod koniec ostatniego tygodnia instruktora, który prowadził szkolenie praktyczne, mając w swoim organizmie blisko trzy promile alkoholu.

Jego stan zauważyła kursantka, która odbywała z instruktorem szkolenie, jadąc ulicami Zgierza. Obawiając się o swoje zdrowie, w pewnym momencie zatrzymała pojazd i wysiadła, informując o tej sytuacji swoich rodziców. Ci z kolei powiadomili właściciela szkoły nauki i jazdy i policję. Tymczasem nietrzeźwy instruktor przesiadł się za kierownicę suzuki swift, po czym odjechał. Obecny na miejscu interwencji właściciel szkoły wyjaśnił, że po otrzymaniu sygnału zaczął poszukiwać pracownika.


Ostatecznie instruktor został znaleziony na ul. Baczyńskiego. Policjanci zatrzymali 45-latka i przewieźli do komendy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Instruktor usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności. Instruktor stracił również prawo jazdy.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0