Do konsultacji społecznych zostały przekazane dwa nowe projekty wprowadzające poprawki do rozporządzeń dotyczących egzaminowania i wydawania uprawnień. Jeśli weszłyby one w życie, problem dostępu do PKK przez WORD-y związane umową z ITS/Sygnity zostanie rozwiązany.

W jaki sposób?


- Wyglądałoby to tak: kandydat na kierowcę przychodzi do WORD-u z utworzonym już PKK i po odbytym kursie - wyjaśnia Michał Łydka, radca prawny Stowarzyszenia KIEROWCA.PL. - Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego wprowadza ręcznie do swojego systemu potrzebne informacje oraz odbiera oświadczenie o braku przeciwskazań do przeprowadzenia egzaminu. Następnie informuje starostwo, żeby zablokowało PKK. Gdy tak się stanie, można będzie wyznaczyć termin egzaminu. Jeśli skończy się on wynikiem pozytywnym, WORD przekazuje starostwom dokumenty (na papierze) potrzebne do wyrobienia blankieru prawa jazdy.


Ministerialny dokument jest datowany na 14 lutego. Proponowane rozwiązanie miałoby charakter awaryjny.


jaz


 


Projekty rozporządzeń znajdują się w załącznikach.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0