ITS/Sygnity walczy o profil kandydata na kierowcę

Marcin Ślęzak

– Stworzyliśmy własny profil kandydata na kierowcę w oparciu o wytyczne rozporządzenia. Do końca listopada zamierzamy zaoferować go starostwom powiatowym i ośrodkom szkolenia kierowców – informuje Marcin Ślęzak z Instytutu Transportu Samochodowego.

ITS/Sygnity stworzył własny profil kandydata na kierowcę, aby zaprezentować możliwość wymiany danych pomiędzy naszym systemem teleinformatycznym prezentowanym w WORD-ach, a przykładowym profilem kandydata. Jak informują przedstawiciele oferenta, spełnia on wszelkie wytyczne rozporządzenia. – Obecnie testujemy jego funkcjonowanie przy okazji testów w WORD-ach – tłumaczy Ślęzak. – Do końca listopada zamierzamy zaoferować go starostwom powiatowym i ośrodkom szkolenia kierowców.

Do tej pory wydawało się, że profil kandydata na kierowcę będzie częścią systemu przygotowywanego przez PWPW. ITS/Sygnity komentuje: – Skoro dwie firmy rywalizują o wdrożenie systemu dla WORD-ów, to nie widzimy powodu, żeby w kwestii profilu kandydata na kierowcę obawiać się zdrowej konkurencji. Rozszerzenie funkcjonalności obecnego systemu teleinformatycznego starostw, nie może być traktowane, jako jedyne możliwe rozwiązanie, bo analogicznie, w przypadku oprogramowania dla WORD moglibyśmy postąpić w oparciu o aneksy do dotychczasowych umów z WORD i nie dopuścić do konkurencji. A mimo to, przystąpiliśmy do postępowania przetargowego, nie próbują naciągać przepisów prawnych.

red

 

26 komentarzy do “ITS/Sygnity walczy o profil kandydata na kierowcę”

 1. Widac, ze z rozpaczy nad rozwalajacymi sie slupkami Sygnity i wyjazdem ITS z Wordow, sa juz gotowi kazda bzdure wymyslic. A moze gra nie idzie o system dla WORD, tylko o kase ze sprzedazy bazy pytan dla OSK?

 2. ITS, najpierw przygotowuje ustawę dla MT, a potem pod tę ustawę tworzy komercyjny program internetowy. Temu całemu zamieszaniu i utrudnianiu życia ludziom, którzy chcą uzyskać niezbędne do życia we współczesnym świecie prawo jazdy, winny jest ITS. Należy rozpędzić ten pieprzony its, a wtedy wielu ludziom w POlsce, będzie sie żyło lepiej.

  1. Z pomyslem dr Slezaka jest tylko jeden problem – ten jego PKK to prywatne rozwiazanie – szkolenie i egzamin przeprowadzone z wykorzystaniem danych z tej magicznej skrzyneczki w swietle prawa beda niewazne. Idac krok dalej – czyzby ITS namawial WORD Wroclaw i inne do dzialania poza prawem?

   1. A gdyby kolejnym rozszerzeniem systemu starostw, była kolejna darmowa (tylko oczywiście nie dla ludzi…) zakladka do obslugi NFZ, PZU, PKO, ZUS….itp. czyż to nie samograj i sprawdzona ścieżka? Wszystko naturalnie w majestacie prawa…hehe. Ciekawe czy UOKIK po sprawdzeniu sprawy PKK potwierdzi istnienie jedynego słusznego rozwiązania… trzymam kciuki 😉

      1. Pełen podziwu

       Ciekawe, że oferta pwpw nie zawiera dostarczenia sieci wan przy jednoczesnym stwierdzeniu, że bez tego elementu system nie zafunkcjonuje z profilem. Co w takim razie prezentuje pwpw, skoro oferta, już na poziomie deklaracji ofertowej jest niekompletna? Jak Legnica dokonała wyboru oferty niekompletnej za dwa razy wyższą cenę przy jedynym kryterium ceny – 100%?, Jak system pwpw został bez zastrzeżeń przyjęty po zgłoszeniu ponad 20 stron uwag do specyfikacji do kancelarii Cwik i Partnerzy? To jest dopiero zagadka 🙂

       1. Gówniana zabawa, 'gówniane efekty. Głupole na państwowych stołkach chcieli ukręcić lody ,w trosce o brd oczywiście ,ale rozumku nie stało. Nowak powinien zmienić nazwisko na Siara Józef za talent w doborze współpracowników i naiwność.

       2. Gówniana zabawa, 'gówniane efekty. Głupole na państwowych stołkach chcieli ukręcić lody ,w trosce o brd oczywiście ,ale rozumku nie stało. Nowak powinien zmienić nazwisko na Siara Józef za talent w doborze współpracowników i naiwność.

       3. @predator – to zerknij do wymagan, zanim sie bedziesz wymadrzal. Z nich jasno wynika, ze wordy nie chcialy sieci. W pytaniach pwpw (sa dost. na strefajazdy.pl) jest m.in. prosba o udzielenie odp., jak dostac sie do profilu bez WANu. Ciesze sie, ze jest takie pwpw, ktore daje odpor oszolomom i cwaniaczkom. Oraz roznym Kolodziejczykom. to m.in. dzieki jemu PKK jest teraz w pwpw a nie w msw. Msw przez 3 lata NIE ZDAZYLO(!!!). ITS ma w du.pi te wasze oprogramowanie, na bazie pytan mu tylko zalezy. Tam jest ciezka kasa do zarobienia. Kto wjedzie z softem, ten ma monopol na baze pytan.

        1. Nie przyszło wam do głowy ,że tu nie powinno chodzić o interesy wordów ,iteesów ,pewupów itp. tylko o interes państwa ,czyli o to zasrane brd ,którym tylu wykrawaconych szmondaków wyciera sobie pyski.No i chodzi o to ,żeby było normalnie . Dla wszystkich.

        2. Nie no, to jakas glupota, w ofercie pisze sie to co zawiera oferta, po co zapisywac czego nie zawiera? W przeciwnym razie oferta nie mialaby konca… glupota! A moze to jest jednak oczkiem uwagi, bo podobno starostwa tez nie maja wlasnej sieci w ramach oprogramowania dostarczanego przez pwpw. Jak myslicie – kto jest jej wlascicielem? A a propos cwaniaczkow – na jakiej podstawie dokonano wskazania softu pwpw w styczniu 2012? pilotaze rozpoczely sie pozniej 😉 ….kazdy ma swoj interes: its zeby zarobic na pytaniach, pwpw zeby nakrecac sprzedaz hp – dlatego im bardziej wymagajace oprogramowanie tym lepiej, ministerstwu zeby mieszac w kubelku, przedstawicielom word, ktorzy maja tak naprawde w dupie srodowisko, a chodzi o to zeby odbic sie od dna…. i czym predzej zostawic to h…..stwo…normalnie kraj mlekiem i miodem plynacy 😉

         1. Tak wszystko kolega wie, to moze wyjasni w takim razie role Sygnity w tym zamieszaniu. Oferta za 20 tysi rok, a potem kazda zmiana np. 250 tysi sztuka. Stare, przecwiczone numery.

        3. Pingback: best cheese strains,

Dodaj komentarz