- Stworzyliśmy własny profil kandydata na kierowcę w oparciu o wytyczne rozporządzenia. Do końca listopada zamierzamy zaoferować go starostwom powiatowym i ośrodkom szkolenia kierowców - informuje Marcin Ślęzak z Instytutu Transportu Samochodowego.

ITS/Sygnity stworzył własny profil kandydata na kierowcę, aby zaprezentować możliwość wymiany danych pomiędzy naszym systemem teleinformatycznym prezentowanym w WORD-ach, a przykładowym profilem kandydata. Jak informują przedstawiciele oferenta, spełnia on wszelkie wytyczne rozporządzenia. - Obecnie testujemy jego funkcjonowanie przy okazji testów w WORD-ach - tłumaczy Ślęzak. - Do końca listopada zamierzamy zaoferować go starostwom powiatowym i ośrodkom szkolenia kierowców.


Do tej pory wydawało się, że profil kandydata na kierowcę będzie częścią systemu przygotowywanego przez PWPW. ITS/Sygnity komentuje: - Skoro dwie firmy rywalizują o wdrożenie systemu dla WORD-ów, to nie widzimy powodu, żeby w kwestii profilu kandydata na kierowcę obawiać się zdrowej konkurencji. Rozszerzenie funkcjonalności obecnego systemu teleinformatycznego starostw, nie może być traktowane, jako jedyne możliwe rozwiązanie, bo analogicznie, w przypadku oprogramowania dla WORD moglibyśmy postąpić w oparciu o aneksy do dotychczasowych umów z WORD i nie dopuścić do konkurencji. A mimo to, przystąpiliśmy do postępowania przetargowego, nie próbują naciągać przepisów prawnych.


red


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0