Instruktorze! Jak Cię widzą, tak Cię piszą

  • Autorytet instruktora buduje wiedza, umiejętności, czytelne dla kursanta i konsekwentne postępowanie.
  • Ale trzeba też pamietać o wyglądzie, higienie osobistej, schludnym stroju.

Damian Badura, właściciel Wyższej Szkoły Jazdy DB w Gorzowie Wielkopolskim uważa, że szacunek dla instruktora buduje przede wszystkim wiedza, a nawet bardziej umiejętność wykorzystania posiadanej wiedzy. Ale także nie wolno zapominać o atmosferze w pojeździe nauki jazdy- instruktor musi zachowywać się konsekwentnie, a jego postępowanie powinno być spójne z przekazywanymi zasadami bezpiecznego i zgodnego z prawem zachowania w pojeździe. Koronnym przykładem jest tu obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Nie zapominajmy także o wyglądzie…

„Inaczej będziemy postrzegać instruktora, który jest ubrany przyzwoicie: długie spodnie, polówka, koszula, uniform szkoły. A zupełnie inaczej będzie wyglądał instruktor, który jeździ w klapkach, sandałach, japonkach, białych skarpetkach. A niestety, takich również nie brakuje. Znam instruktorów, którzy pracują w zawodzie 30 lub 40 lat i nadal nie mają autorytetu. Bo palą papierosy, jeżdżą bez pasów bezpieczeństwa, przeklinają, spóźniają się na zajęcia. A znam młodych instruktorów, prosto po kursie, który mają wiedzę, potrafią się odpowiednio ubrać, wysłowić. I proszę mi uwierzyć, młodzi kursanci darzą ich zaufaniem i szacunkiem”.