Już we wrześniu na polskich drogach pojawią się nieoznakowane pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy naruszający przepisy będą w poważnych tarapatach - donosi "Motor".

ITD będzie miało do dyspozycji 35 aut. Będą to samochody marek: Ford Focus Kombi, Ford Mondeo, Peugeot Partner, Opel Astra Classic i Opel Insignia. Każdy z nich zostanie wyposażony w sprzęt do kontroli prędkości, czyli fotoradar. Inspektorzy będą mogli ją mierzyć zarówno podczas postoju jak i jazdy. 


Za pomocą fotoradaru inspektorzy ITD będą uwieczniali samochody kierowców naruszających obowiązkową prędkość, nie zamierzają ich zatrzymywać.  Dalsza procedura nie będzie różniła się od tej stosowanej przy zdjęciach ze stacjonarnych fotoradarów. Po sprawdzeniu do kogo należy samochód, właścicielowi pojazdu zostanie przesłana korespondencja informująca o wykroczeniu wraz ze specjalnym formularzem do wypełnienia. Dopiero w tym momencie dowie się, że został uwieczniony przez mobilny fotoradar ITD - czytamy w "Motorze".

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0