Inspekcja rusza na łowy. Będzie robić kierowcom zdjęcia

policjanci

Już we wrześniu na polskich drogach pojawią się nieoznakowane pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy naruszający przepisy będą w poważnych tarapatach – donosi „Motor”.

ITD będzie miało do dyspozycji 35 aut. Będą to samochody marek: Ford Focus Kombi, Ford Mondeo, Peugeot Partner, Opel Astra Classic i Opel Insignia. Każdy z nich zostanie wyposażony w sprzęt do kontroli prędkości, czyli fotoradar. Inspektorzy będą mogli ją mierzyć zarówno podczas postoju jak i jazdy. 

Za pomocą fotoradaru inspektorzy ITD będą uwieczniali samochody kierowców naruszających obowiązkową prędkość, nie zamierzają ich zatrzymywać.  Dalsza procedura nie będzie różniła się od tej stosowanej przy zdjęciach ze stacjonarnych fotoradarów. Po sprawdzeniu do kogo należy samochód, właścicielowi pojazdu zostanie przesłana korespondencja informująca o wykroczeniu wraz ze specjalnym formularzem do wypełnienia. Dopiero w tym momencie dowie się, że został uwieczniony przez mobilny fotoradar ITD – czytamy w „Motorze”.

7 komentarzy do “Inspekcja rusza na łowy. Będzie robić kierowcom zdjęcia”

  1. Pingback: สล็อตเว็บตรง

  2. Pingback: mushrooms spores

  3. Pingback: Online medicatie kopen zonder recept bij het beste Benu apotheek alternatief in Amsterdam Rotterdam Utrecht Den Haag Eindhoven Groningen Tilburg Almere Breda Nijmegen Noord-Holland Zuid-Holland

  4. Pingback: บับเบิ้ล

  5. Pingback: Webb Schools Free Palestine

  6. Pingback: blote tieten

Dodaj komentarz