Aktualności Idą zmiany

Kursanci mogą załatwić formalności z każdego miejsca, gdzie istnieje dostęp do internetu, Wystarczy założyć konto w portalu www.info-car.pl i wybrać dostępny WORD. Dzięki zastosowaniu systemu Info-Car.pl w naszym ośrodku zmniejszyły się kolejki do okienek, pracuje się dużo spokojniej - mówi Rafał Gajewski, dyrektor WORD-u w Zielonej Górze.

Info-Car.pl to kompleksowe rozwiązanie stworzone przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, wydziałów komunikacji starostw powiatowych, ich klientów oraz kandydatów na kierowców szkolących się w OSK. Przede wszystkim pozwala na płatności kartą płatniczą za państwowy egzamin na prawo jazdy bezpośrednio przy stanowisku pracownika WORD-u. Co ważne, nie ma konieczności ręcznego wybierania kwoty transakcji na terminalu czy długiego oczekiwania na potwierdzenie jej realizacji. Info-Car.pl pozwala również interesantowi na zapisanie się online na egzamin na prawo jazdy oraz dokonanie płatności przez internet. Podobny system od niemal roku ułatwia pracę w wybranych wydziałach komunikacji starostw powiatowych w całej Polsce. Integracja systemów Pojazd i Kierowca z terminalami płatniczymi w urzędach pozwala na dokonywanie płatności za czynności administracyjne kartą płatniczą bezpośrednio przy stanowisku urzędnika.


Rozmowa z Rafałem Gajewskim, dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze.


Jakub Ziębka: Jak ocenia pan system Info-Car.pl, który od kilku miesięcy działa już w zielonogórskim ośrodku?


Rafał Gajewski: Rozwiązanie Info-Car.pl jest niewątpliwie prospołeczne, oszczędzające społeczeństwu czas i pieniądze. Funkcjonalność rezerwacji egzaminów online i płatności kartami płatniczymi została wdrożona w marcu. Wdrożenie trwało niespełna dwa dni, było przeprowadzone jako pierwsze w kraju.


Samo przygotowanie koncepcji rozpoczęło się około roku wcześniej, gdy zwróciliśmy się do PWPW z prośbą o zintegrowanie elektronicznych transakcji kartami płatniczymi z systemem informatycznym.


A co sądzą pracownicy WORD-u? System ułatwia im pracę?


? Niewątpliwą zaletą systemu Info-Car.pl jest możliwość rozliczania systemowego elektronicznych transakcji płatniczych zrealizowanych online, jak i transakcji terminalowych podjętych u nas w ośrodku. Pracownicy obsługujący klienta nie muszą samodzielnie wprowadzać kwoty operacji na terminalu - tym się zajmuje w całości system teleinformatyczny. Ponadto płatności te są rozliczane w panelu finansowym, który jest stale udoskonalany, tak żeby jak najprościej powiązać transakcje elektroniczne z wpływami na rachunek WORD. System Info-Car.pl jest niewątpliwie bardzo pożytecznym i elastycznym rozwiązaniem. Jest to kolejna funkcjonalność, która pozwala uniknąć zwykłych ludzkich błędów.


Warto dodać, że dzięki zastosowaniu systemu Info-Car.pl zmniejszyły się kolejki do okienek, pracuje się dużo spokojniej.


W jaki sposób Info-Car.pl ułatwia załatwianie formalności kandydatom na kierowców?


? Niewątpliwie najważniejszym ułatwieniem jest to, że kursanci mogą załatwić formalności z każdego miejsca, gdzie istnieje dostęp do internetu. Sam proces rezerwacji online jest niezmiernie prosty i sprowadza się do jednorazowego założenia konta w portalu www.info-car.pl, wybrania dostępnego WORD-u oraz dogodnego terminu egzaminu. Po wybraniu egzaminu należy uzupełnić dane osoby zdającej egzamin (nazwisko, imię, numery: PESEL oraz PKK). Ostatnią czynnością jest dokonanie płatności drogą elektroniczną.


Jakie opinie o systemie Info-Car.pl słyszy pan najczęściej od klientów WORD-u?


? Opinie, które do nas docierają, są wyłącznie pozytywne. Najwięcej pochwał jest ze strony właścicieli OSK i instruktorów, którzy - nie ma co ukrywać - często powadzą kursantów za rączkę przez formalności i załatwiają za nich sprawy. Info-Car.pl oszczędza im czas na dojazdy do WORD-u, a w obecnych trudnych dla szkół jazdy czasach każda zaoszczędzona złotówka albo minuta jest nie do przecenienia.


Czy WORD w Zielonej Górze poleciłby takie rozwiązanie innym ośrodkom? Jeśli tak, to dlaczego?


? Jak najbardziej. Polecamy innym WORD-om korzystanie z systemu Info-Car.pl, ponieważ integruje możliwość płatności terminalowych z systemem teleinformatycznym oraz pozwala na pozyskanie dodatkowych kandydatów, którzy mogą sfinansować swój egzamin np. kartą kredytową. Otwierają się też możliwości przeglądu dostępnych terminów w sąsiednich miastach egzaminacyjnych dla dobrze przygotowanych kursantów, a przede wszystkim dla osób na egzamin kontrolny lub sprawdzający. Przykładowo, jeżeli wbije się ostrze cyrkla w skrzyżowanie dróg krajowych nr 3 i 12 oraz zatoczy się okrąg o promieniu 50 km, to znajdzie się w nim (do końca roku) siedem takich miast. Coś się zmienia, jest w czym wybrać.

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0