Kursanci mogą załatwić formalności z każdego miejsca, gdzie istnieje dostęp do internetu, Wystarczy założyć konto w portalu www.info-car.pl i wybrać dostępny WORD. Dzięki zastosowaniu systemu Info-Car.pl w naszym ośrodku zmniejszyły się kolejki do okienek, pracuje się dużo spokojniej – mówi Rafał Gajewski, dyrektor WORD-u w Zielonej Górze.

Info-Car.pl to kompleksowe rozwiązanie stworzone przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, wydziałów komunikacji starostw powiatowych, ich klientów oraz kandydatów na kierowców szkolących się w OSK. Przede wszystkim pozwala na płatności kartą płatniczą za państwowy egzamin na prawo jazdy bezpośrednio przy stanowisku pracownika WORD-u. Co ważne, nie ma konieczności ręcznego wybierania kwoty transakcji na terminalu czy długiego oczekiwania na potwierdzenie jej realizacji. Info-Car.pl pozwala również interesantowi na zapisanie się online na egzamin na prawo jazdy oraz dokonanie płatności przez internet. Podobny system od niemal roku ułatwia pracę w wybranych wydziałach komunikacji starostw powiatowych w całej Polsce. Integracja systemów Pojazd i Kierowca z terminalami płatniczymi w urzędach pozwala na dokonywanie płatności za czynności administracyjne kartą płatniczą bezpośrednio przy stanowisku urzędnika.

Rozmowa z Rafałem Gajewskim, dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze.

Jakub Ziębka: Jak ocenia pan system Info-Car.pl, który od kilku miesięcy działa już w zielonogórskim ośrodku?

Rafał Gajewski: Rozwiązanie Info-Car.pl jest niewątpliwie prospołeczne, oszczędzające społeczeństwu czas i pieniądze. Funkcjonalność rezerwacji egzaminów online i płatności kartami płatniczymi została wdrożona w marcu. Wdrożenie trwało niespełna dwa dni, było przeprowadzone jako pierwsze w kraju.

Samo przygotowanie koncepcji rozpoczęło się około roku wcześniej, gdy zwróciliśmy się do PWPW z prośbą o zintegrowanie elektronicznych transakcji kartami płatniczymi z systemem informatycznym.

A co sądzą pracownicy WORD-u? System ułatwia im pracę?

? Niewątpliwą zaletą systemu Info-Car.pl jest możliwość rozliczania systemowego elektronicznych transakcji płatniczych zrealizowanych online, jak i transakcji terminalowych podjętych u nas w ośrodku. Pracownicy obsługujący klienta nie muszą samodzielnie wprowadzać kwoty operacji na terminalu – tym się zajmuje w całości system teleinformatyczny. Ponadto płatności te są rozliczane w panelu finansowym, który jest stale udoskonalany, tak żeby jak najprościej powiązać transakcje elektroniczne z wpływami na rachunek WORD. System Info-Car.pl jest niewątpliwie bardzo pożytecznym i elastycznym rozwiązaniem. Jest to kolejna funkcjonalność, która pozwala uniknąć zwykłych ludzkich błędów.

Warto dodać, że dzięki zastosowaniu systemu Info-Car.pl zmniejszyły się kolejki do okienek, pracuje się dużo spokojniej.

W jaki sposób Info-Car.pl ułatwia załatwianie formalności kandydatom na kierowców?

? Niewątpliwie najważniejszym ułatwieniem jest to, że kursanci mogą załatwić formalności z każdego miejsca, gdzie istnieje dostęp do internetu. Sam proces rezerwacji online jest niezmiernie prosty i sprowadza się do jednorazowego założenia konta w portalu www.info-car.pl, wybrania dostępnego WORD-u oraz dogodnego terminu egzaminu. Po wybraniu egzaminu należy uzupełnić dane osoby zdającej egzamin (nazwisko, imię, numery: PESEL oraz PKK). Ostatnią czynnością jest dokonanie płatności drogą elektroniczną.

Jakie opinie o systemie Info-Car.pl słyszy pan najczęściej od klientów WORD-u?

? Opinie, które do nas docierają, są wyłącznie pozytywne. Najwięcej pochwał jest ze strony właścicieli OSK i instruktorów, którzy – nie ma co ukrywać – często powadzą kursantów za rączkę przez formalności i załatwiają za nich sprawy. Info-Car.pl oszczędza im czas na dojazdy do WORD-u, a w obecnych trudnych dla szkół jazdy czasach każda zaoszczędzona złotówka albo minuta jest nie do przecenienia.

Czy WORD w Zielonej Górze poleciłby takie rozwiązanie innym ośrodkom? Jeśli tak, to dlaczego?

? Jak najbardziej. Polecamy innym WORD-om korzystanie z systemu Info-Car.pl, ponieważ integruje możliwość płatności terminalowych z systemem teleinformatycznym oraz pozwala na pozyskanie dodatkowych kandydatów, którzy mogą sfinansować swój egzamin np. kartą kredytową. Otwierają się też możliwości przeglądu dostępnych terminów w sąsiednich miastach egzaminacyjnych dla dobrze przygotowanych kursantów, a przede wszystkim dla osób na egzamin kontrolny lub sprawdzający. Przykładowo, jeżeli wbije się ostrze cyrkla w skrzyżowanie dróg krajowych nr 3 i 12 oraz zatoczy się okrąg o promieniu 50 km, to znajdzie się w nim (do końca roku) siedem takich miast. Coś się zmienia, jest w czym wybrać.

5 komentarzy do “Idą zmiany”

  1. Panie Dyrektorze doceniam Pana działania ułatwiające życie kursantom i OSK jest tego wiele ale niech Pan coś zrobi aby kursanci nie musieli brać zwolnień z pracy czy urlopów, bo egzaminy są tylko w godzinach porannych.Ustawodawca nigdzie nie zabrania żeby egzamin teoretyczny i praktyczny odbywał się w godzinach popołudniowych. Myślę że i tu znajdzie Pan rozsądne rozwiązanie z korzyścią dla swoich chlebodawców – bo czas to pieniądz nie tylko dla WORD

    1. Witam. Wszystkie sprawy dotyczące współpracy WORD-OSK omawiamy na spotkaniach w każdą ostatnią środę miesiąca o godzinie 11.00. Na tych spotkaniach nie ma tematów tabu, a ustalenia ze środowiskiem OSK są wzajemnie dotrzymywane. Odpowiadając OSK Z.GORA: ustaliliśmy na spotkaniach, że lepsze dla zdających jest organizowane egzaminów w soboty. W listopadzie będzie to 15 i 22. Rafał Gajewski.

  2. Panie Dyr. WORD w Z.Górze, dlaczego są tak długie kolejki na egzamin praktyczny na kat B prawa jazdy ? jak to się robi, że spada ilość osób zdających a kolejki się wydłużają , nie widzę tu logicznego związku, a może to praktyki monopolistyczne i można robić co się chce, jeżeli tak, to pytam, komu ma służyć ten WORD i czy na pewno jest on dla ludzi? tygodniami czeka się na wyznaczenie daty i godziny na sam egzamin

    1. Witam. Panie Emiliu, kolejka rzeczywiście się wydłużyła, bo przybyło zdających. Szczególnie w kat. C, C+E i A, gdzie egzaminy trwają dłużej. Kilkanaście miesięcy temu było zatrudnionych 24 egzaminatorów, a teraz 13. Dodatkowo przydażyły się zwolnienia lekarskie i efekt gotowy. Doszły też egzaminy w Żaganiu, gdzie kolejka jest na razie krótsza. Dodatkowo trochę inaczej planujemy egzaminy, aby zdający nie czekali długo na egzamin, bo się „spalają”. Tak więc są „logiczne przyczyny” rozmawiamy na nich na spotkaniach na które zapraszam. Rafał Gajewski p.s. OSK już informują o spadającej liczbie kursantów, więc zaraz będziemy mieli problem odwrotny od tego o którym Pan pisze.

  3. Doceniam Pana Dyr. Zasługi w ociepleniu wizerunku WORD w oczach kursantów i OSK ale ja dalej krytycznie w trosce aby było lepiej. Marzy mi się aby kursant wchodzący do WORD czuł się jak by był w wielkim sklepie gdzie słyszy same miłe słowa w jakim dniu egzamin, o której godz, z instruktorem czy bez, egzaminator już na pana czeka,ON tego nie chce za darmo a o długości kolejki decyduje Pan kursanta nie obchodzi ilu jest egzaminatorów, ON umówił się na na godz.12 pytam kiedy WORD będzie działał tak jak firmy i ludzie w cywilizowanym świecie tam jest to normą, ON za swój czas zapłacił

Dodaj komentarz